Paweł Orleański poprowadzi polską edycję światowego hitu

Prowadzącym nowego programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej", który przygotowuje na jesień Czwórka, będzie Paweł Orleański – aktor i prezenter znany szerokiej widowni m.in. z kultowego programu „Galileo".

Prowadzącym nowego programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, który przygotowuje na jesień Czwórka, będzie Paweł Orleański – aktor i prezenter znany szerokiej widowni m.in. z kultowego programu „Galileo”.

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” to polska wersja formatu „Cash Or Trash” odnoszącego sukcesy m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech czy Niemczech, gdzie wyemitowano już 1400 odcinków tej produkcji.  Emisja polskiej edycji planowana jest na jesień, rozpoczęto właśnie przyjmowanie zgłoszeń osób chętnych do sprzedaży swoich przedmiotów w programie.
Udział w nim może wziąć każdy, bo każdy ma w domu coś, co może zwrócić uwagę tytułowych łowców skarbów, czyli dealerów sztuki i kolekcjonerów, liczących na zakup ciekawych przedmiotów do swoich antykwariatów, sklepów lub prywatnych zbiorów. Wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez fanpage programu www.facebook.com/lowcyskarbowczworka, a szansa na transakcję życia może się ziścić.
Zakurzone starocie z piwnicy czy strychu, pamiątki z babcinego kredensu lub leciwe szpargały zalegające w szufladach mogą okazać się warte znacznie więcej niż się zdawało, szczególnie jeśli  kupujący zaczną licytować między sobą.  Jeżeli właściciel dobije targu z jednym z nich, wyjdzie ze studia z gotówką. Jeśli nie, wróci ze swoim przedmiotem do domu, bogatszy o pogłębioną wiedzę i  szacunkową wycenę, które przed spotkaniem z kupującymi uzyskuje od ekspertów programu – wybitnych znawców rynku sztuki, antyków, biżuterii, designu i kolekcjonerskich trendów.
Nad wszystkim czuwać będzie gospodarz show, Paweł Orleański, pełniący m.in. rolę przewodnika widzów i uczestników po programie i jego zasadach.
Paweł Orleański jest prezenterem, lektorem i aktorem telewizyjnym, teatralnym, filmowym i dubbingowym. Ukończył Wydział Aktorski wrocławskiej PWST . Występował na deskach Teatru Polskiego i Teatru Poniedziałkowego we Wrocławiu oraz w wielu popularnych serialach,  m.in.: „Na dobre i na złe”, „Niania w wielkim mieście”, „Druga szansa”, „M jak miłość”, „Hotel 52″, „Plebania”, „Fala zbrodni” czy „Kryminalni”.  Z Czwórką związany jest od blisko 20 lat, w ciągu których stał się jedną z najbardziej lubianych twarzy stacji. Na jej antenie zadebiutował w 2003 roku jako prowadzący teleturniej „Daję słowo”. W następnych latach poprowadził kolejne produkcje o tym charakterze: „Lingo” i „Przetrwanie”,  a  także „Dragons’ Den – jak zostać milionerem” – polską wersję międzynarodowego hitu, w którym drobni i początkujący przedsiębiorcy prezentowali  swoje pomysły na biznes piątce multimilionerów, by pozyskać ich jako inwestorów. Nieprzerwanie od 2007 roku jest gospodarzem „Galileo” – najpopularniejszego i najdłużej nadawanego programu popularnonaukowego w Polsce, w którym od niedawna gościnnie towarzyszy mu nastoletnia córka, Tosia. Prywatnie jest wielkim  miłośnikiem podróży, zwierząt, motocykli i narciarstwa. Swoje największe pasje dzieli z córką i żoną – aktorką – Joanną Orleańską.