Piotr Witwicki prowadzącym główne wydanie „Wydarzeń”

Piotr Witwicki dołącza do grona prowadzących głównego wydania „Wydarzeń”. Redaktor naczelny Interii oraz prowadzący „Gościa Wydarzeń” zadebiutuje w nowej roli już w niedzielę, 1 maja.

Piotr Witwicki dołącza do grona prowadzących głównego wydania „Wydarzeń”. Redaktor naczelny Interii oraz prowadzący „Gościa Wydarzeń” zadebiutuje w nowej roli już w niedzielę, 1 maja.

Piotr Witwicki obok głównego wydania „Wydarzeń” bez zmian będzie prowadzić program „Gość Wydarzeń”.

Piotr to świetny dziennikarz. Współpracujemy w Polsacie od lat. Widzowie cenią jego rozmowy, które przeprowadza w „Gościu Wydarzeń”. Teraz będzie twarzą naszego flagowego serwisu informacyjnego – „Wydarzenia” – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo pracował jako producent w TVN (2005-2007), następnie przez rok był dziennikarzem TVP. Z Polsat News związany od początku istnienia stacji. Od 2019 koordynator redakcji Polsatnews.pl. Pod koniec 2020 roku objął stery nad redakcją Interii. Od tego czasu portal znacznie rozbudował swoje portfolio serwisów (Tygodnik Interii, Zielona Interia i Zdrowie Interia) oraz materiałów premium. Powstał wspólny newsroom Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii oraz nastąpiła fuzja trzech serwisów pod marką Geekweek.

W ciągu ostatniego roku serwisy i aplikacje Grupy Polsat – Interia odwiedziło o ponad 800 tys. więcej realnych użytkowników (Mediapanel, styczeń 2021 – styczeń 2022). Interia ma także coraz większy wpływ na kształtowanie opinii publicznej w Polsce. W ubiegłym roku inne redakcje cytowały o prawie 40 % częściej jej materiały niż w roku 2020 (Instytut Monitorowania Mediów, Najbardziej opiniotwórcze media w 2021 rok).

Piotr Witwicki jest wykładowcą Uniwersytetu SWPS. Najnowsza książka Piotra Witwickiego „Znikająca Polska” w ostatnim czasie została nominowana do Nagrody im. Marcina Króla Fundacji Batorego.