5 lat transformacji pod znakiem NetiaNext

NetiaNext - kluczowa inicjatywa, dzięki której w obszarze B2B Grupa Netia przekształca się w dostawcę kompleksowych, zaawansowanych rozwiązań ICT (z ang. Information and Communication Technologies) - ma już 5 lat. Aktualnie z gamy aż 47 produktów i usług NetiaNext korzysta blisko 1500 przedsiębiorstw i instytucji.

NetiaNext – kluczowa inicjatywa, dzięki której w obszarze B2B Grupa Netia przekształca się w dostawcę kompleksowych, zaawansowanych rozwiązań ICT (z ang. Information and Communication Technologies) – ma już 5 lat. Aktualnie z gamy aż 47 produktów i usług NetiaNext korzysta blisko 1500 przedsiębiorstw i instytucji.

 

Na linię NetiaNext składają się zróżnicowane, zaawansowane rozwiązania ICT, które mają na celu kompleksowo zaspokoić potrzeby klientów B2B i udzielić pełnego wsparcia nie tylko w zakresie optymalizacji kosztów, ale także generowania nowych przychodów. Prym w linii NetiaNext wiodą rozwiązania Data Center & Cloud oraz cyberbezpieczeństwa, tworzone według najwyższych standardów, we współpracy ze światowymi liderami technologicznymi, tj. Arbor Networks, Cisco, Dell EMC czy VMware.

MicrosoftTeams-image (7)

– Gdy w kwietniu 2017 roku zaczynaliśmy z NetiaNext mieliśmy pomysł, zapał, trochę doświadczenia, 8 produktów, pięcioosobowy zespół sprzedaży i nazwę projektu. Mogliśmy liczyć na pełne wsparcie zarządu, gdyż wszyscy mieli świadomość, że aby Netia na rynku B2B się rozwija, do usług telko musimy dołożyć rozwiązania IT/ICT, które pozwolą nam konkurować, dzięki poszerzeniu portfolio i możliwości dostarczania usług end-to-end. – powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Oferty ICT w Netii.

– Po 5 latach możemy śmiało powiedzieć – mamy sukces! Jasno postawiony cel, konsekwentna realizacja planów i świetny zespół spowodowały, że znacząco przekraczamy nasze pierwotne założenia i umiemy integrować usługi szerokopasmowe z zaawansowanymi rozwiązaniami ICT, w szczególności z rozwiązaniami chmurowymi i cyberbezpieczeństwa. –  dodał Rafał Bakalarz.

Dynamiczny rozwój w tym zakresie i pozyskanie blisko 1,5 tys. klientów NetiaNext nie byłoby możliwe bez znaczących inwestycji, zwłaszcza w nowoczesną infrastrukturę i kompetencje pracowników. Aktualnie zespół zajmujący się wyłącznie rozwojem, promocją i sprzedażą usług NetiaNext liczy 40 osób, a ponad 100 certyfikowanych inżynierów wdraża i utrzymuje usługi. Z kolei w budowę i modernizację centrów danych oraz infrastrukturę dla rozwiązań chmurowych Netia zainwestowała w ciągu ostatnich 5 lat ponad 150 mln zł i na tym nie poprzestaje.