Osleys Iglesias vs Isaac Chilemba walką wieczoru gali Polsat Boxing Promotions

Organizacja Polsat Boxing Promotions ogłosiła walkę wieczoru swojej siódmej gali, która odbędzie się piątek 27 maja w Lublinie.

Organizacja Polsat Boxing Promotions ogłosiła walkę wieczoru swojej siódmej gali, która odbędzie się piątek 27 maja w Lublinie.

Znany z wcześniejszych gal Kubańczyk Osleys Iglesias w hali Globus zmierzy się z Isaackiem Chilembą, który w przeszłości boksował o zunifikowany tytuł mistrza świata aż trzech federacji. W stolicy województwa lubelskiego fani zobaczą także sześć innych pojedynków zawodowych. W serwisie Biletyna.pl trwa sprzedaż biletów na majową galę.

Kubańczyk, który w swojej ojczyźnie wynikami ustępował jedynie dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Arlenowi Lopezowi, na ringu Polsat Boxing Promotions zadebiutował w grudniu ubiegłego roku. Tamta walka, podobnie jak pojedynek z lutego 2022 r., zakończyła się błyskawicznym zwycięstwem Iglesiasa. W swoim drugim starciu pod szyldem PBP Kubańczyk zgarnął wakujący pas młodzieżowego mistrza świata federacji IBO w wadze super średniej. 27 maja w Lublinie stawką walki Iglesiasa będą dwa kolejne trofea tej samej kategorii wagowej: IBO International oraz WBA Intercontinental. Dla pięściarza deklarującego chęć uzyskania polskiego obywatelstwa, pojedynek z Isaackiem Chilembą to skok do naprawdę głębokiej wody. Pochodzący z Malawi trzydziestotrzylatek stoczył na zawodowych ringach aż 37 pojedynków, z których wygrał 26. Wśród jego rywali wymienić można takie gwiazdy, jak mistrz świata w wadze półciężkiej federacji WBA, IBF oraz WBO – Sergiej Kowaliow, były czempion wagi junior ciężkiej federacji WBC – Tony Bellew czy były mistrz świata organizacji WBO w wadze półciężkiej – Eleider Alvarez. Lista doskonale znanych przeciwników Chilemby jest znacznie dłuższa, bo obejmuje także takie nazwiska, jak Maksym Własow, Aleksander Kubich czy Denis Graczow. Ewentualne zwycięstwo Iglesiasa nad tak renomowanym pięściarzem, co Chilemba z pewnością zaowocuje pokaźnym skokiem w bokserskich rankingach.

Na ringu w Lublinie swoje umiejętności zaprezentują także inni znani pięściarze, tacy jak Nikodem Jeżewski czy Konrad Kaczmarkiewicz. Słynąca z pracy z młodzieżą grupa Polsat Boxing Promotions już wcześniej ogłosiła, że w hali Globus wystąpią również utalentowani Miłosz Grabowski oraz Remigiusz Runowski. Wytchnieniem między emocjonującymi pojedynkami będzie występ muzyczny czołowego polskiego rapera i producenta muzycznego – Grubsona, który w dorobku ma złote i platynowe płyty oraz miliony odtworzeni swoich utworów w internecie.

Kolejne szczegóły gali Polsat Boxing Promotions 7 będą ujawniane w każdy czwartek w magazynie sportów walki „Koloseum”, transmitowanym w sportowych kanałach Polsatu.