Iga Świątek zagra w meczu Polska – Rumunia w Polsat Sport Extra

W piątek i sobotę Radomskie Centrum Sportu będzie areną walki pomiędzy polskimi i rumuńskimi tenisistkami o awans do turnieju finałowego Billie Jean King Cup. Reprezentację Polski do boju poprowadzi najlepsza tenisistka świata – Iga Świątek.

W piątek i sobotę Radomskie Centrum Sportu będzie areną walki pomiędzy polskimi i rumuńskimi tenisistkami o awans do turnieju finałowego Billie Jean King Cup. Reprezentację Polski do boju poprowadzi najlepsza tenisistka świata – Iga Świątek.

Billie Jean King Cup to drużynowy turniej organizowany przez Międzynarodową Federację Tenisa i stanowiący żeński odpowiednik Pucharu Davisa. W fazie finałowej, zaplanowanej na listopad bieżącego roku, udział weźmie 12 reprezentacji, a aż siedem z nich wyłonią baraże, takie jak ten w Radomiu.
Starcie polsko-rumuńskie to najważniejszy mecz w historii rodzimego tenisa reprezentacyjnego, bowiem nasza drużyna narodowa jeszcze nigdy nie była tak blisko awansu do imprezy tej rangi, co Billie Jean King Cup. Polki do rywalizacji z Rumunkami przystąpią w najmocniejszym składzie z Igą Świątek, Magdą Linette, Magdaleną Fręch, Mają Chwalińską i Alicją Rosolską. W barwach rywalek zabraknie natomiast ich największej gwiazdy i byłej liderki światowego rankingu – Simony Halep.
Poszczególne spotkania wchodzące w skład meczu Polska – Rumunia rozegrane zostaną w piątek i sobotę. Pierwszego dnia, na korcie w Radomskim Centrum Sportu odbędą się dwa mecze, w których liderki obu reprezentacji zmierzą się z wiceliderkami. Transmisje w Polsacie Sport Extra wystartują o godzinie 12:50, przy mikrofonie komentatorskim pracować będzie Dawid Olejniczak, a reporterem będzie Tomasz Lorek. Ten sam skład redakcyjny obsłuży także sobotnią część zawodów. Na ten dzień zaplanowane są trzy mecze. Transmisje rozpoczną się w Polsacie Sport Extra o godzinie 10:55, a jako pierwsze zmierzą się liderki obydwu reprezentacji. Następnie swoje spotkanie rozegrają wiceliderki, a w przypadku remisu o zwycięstwie w całym meczu oraz awansie do turnieju finałowego Billie Jean King Cup zadecyduje pojedynek deblowy.
W ten weekend w kanałach sportowych Polsatu oglądać można także decydujące mecze turnieju ATP Masters 1000 na legendarnych kortach ziemnych w Monte Carlo. Najlepsi tenisiści świata walczą o triumf w tej prestiżowej imprezie, a zwycięzcę kibice poznają w niedzielę. Tego dnia o godzinie 14:30 w Polsacie Sport rozegrany zostanie wielki finał.