14 kwietnia Polsat i Polsat Sport pokażą mecz Lechia Gdańsk – Szachtar Donieck

W czwartek, 14 kwietnia o godzinie 19:25 na antenie Telewizji Polsat i Polsat Sport będzie można obejrzeć mecz charytatywny między Lechią Gdańsk i ukraińskim Szachtarem Donieck.

W czwartek, 14 kwietnia o godzinie 19:25 na antenie Telewizji Polsat i Polsat Sport będzie można obejrzeć mecz charytatywny między Lechią Gdańsk i ukraińskim Szachtarem Donieck.

To będzie spotkanie polskiej i ukraińskiej drużyny. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a całkowity dochód z niego zostanie przekazany na akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. Bilety można nabyć on-line pod adresem bilety.lechia.pl lub w dniu spotkania od godziny 18 w Pawilonie Kasowym nr 1 przy stadionie (dojście od ulicy Żaglowej). Minimalny datek za wejściówkę to 10 złotych, ale organizatorzy przewidzieli możliwość kupna biletu drożej, jeśli kupujący zechce wesprzeć akcję wyższą kwotą. Bilety na Strefę Prestige zaczynają się od kwoty 110 złotych i obowiązuje ta sama zasada, jak w przypadku na pozostałe trybuny.

Gdańszczanki i gdańszczanie okazują wielkie serce naszym sąsiadom, którzy uciekają przed wojną lub pozostali w Ukrainie broniąc kraju przed agresją wroga. Nie znajduję słów wdzięczności, mamy prawo być z siebie dumni. Pomoc jednak nadal jest Ukrainie bardzo potrzebna. Pomagajmy więc razem. 14 kwietnia zapraszam na nasz bursztynowy stadion. W charytatywnym meczu swoich sił spróbują Lechia Gdańsk i  Szachtar Donieck. Przyjdźmy całymi rodzinami, zabierzmy gości z Ukrainy, wszystkim nam potrzebne jest wytchnienie. W ramach akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie wysłaliśmy już 24 tiry z pomocą humanitarną. Cały czas rozdajemy dary na miejscu i troszczymy się o podstawowy komfort osób uciekających przed wojną. Spotkajmy się na Polsat Plus Arenie, aby móc nadal pomagać – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Piłkarze Szachtara mogli przyjechać do Polski, ponieważ rozgrywki ukraińskiej Premier Ligi są zawieszone z uwagi na wojnę. Stąd drużyna mistrza Ukrainy rozgrywa w Europie towarzyskie mecze w ramach akcji „Football For Peace. Stop War in Ukraine.”

Dzięki naszym kontaktom w krótkim czasie udało się zaprosić Szachtar do Gdańska, by zagrać towarzysko w tym szczytnym i charytatywnym celu. Z pewnością piłkarze obu zespołów będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, a kibice mogą się spodziewać ciekawego widowiska. Ale dziś tak naprawdę ważniejsze niż same zmagania sportowe jest przesłanie, jakie ma płynąć z Polsat Plus Arena. Piłka nożna opowiada się za pokojem. Lechia Gdańsk opowiada się za pokojem – mówi Paweł Żelem, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk.

Polsat Plus Arena Gdańsk jest obiektem spełniającym najwyższe europejskie standardy, dlatego z przyjemnością przyjmiemy drużynę z Doniecka. Podczas meczu nie tylko zbieramy datki. Wszystkie firmy, które biorą udział w jego organizacji, robią to charytatywnie, za co bardzo dziękujęmówi Paweł Buczyński, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator.

Mecz Lechia – Szachtar – transmisja w TV i w internecie

Transmisję z meczu będzie można obejrzeć w Polsacie i Polsacie Sport. Początek w czwartek, 14 kwietnia o godzinie 19:25. Polsat Sport zaprasza również na studio przed (od godziny 18:00) i po meczu (od godziny 21:30). Z uwagi na transmisję spotkania, główna antena tego dnia nie pokaże programów: „Gość Wydarzeń”, „Sport”, „Pogoda” i „Nasz nowy dom”. Natomiast nowy odcinek „Przyjaciółek” będzie można obejrzeć o godzinie 21:25. Transmisja meczu również w internecie: w Polsat Box Go i za darmo w Polsat Go.

Źródło: Lechia.pl