Mecz Polska – Szwecja o awans na mundial w Polsat Sport Premium

We wtorek 29 marca piłkarska reprezentacja Polski zagra w Chorzowie ze Szwecją. Stawką spotkania jest udział w tegorocznych mistrzostwach świata, które zimą odbędą się w Katarze.

We wtorek 29 marca piłkarska reprezentacja Polski zagra w Chorzowie ze Szwecją. Stawką spotkania jest udział w tegorocznych mistrzostwach świata, które zimą odbędą się w Katarze.

Mecz Polska – Szwecja oraz poprzedzający go specjalny program studyjny, od godziny 18:30 oglądać można w kanale Polsat Sport Premium 1.

Dla Polaków wtorkowe starcie ze Szwedami będzie wyjątkowe z kilku powodów, a awans na katarski mundial to tylko pierwszy z nich. Po drugie, mecz na Stadionie Śląskim traktować możemy jako rewanż za EURO 2020, z którego wyrzucili nas właśnie Skandynawowie. Po trzecie Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik, czyli trzon naszej reprezentacji jeszcze sprzed EURO 2016, nieuchronnie zbliżają się do końca wielkich karier.

Transmisja wtorkowego meczu Polska – Szwecja rozpocznie się o godzinie 20:35 w Polsacie Sport Premium 1, a przy mikrofonach komentatorskich pracować będą Bożydar Iwanow oraz Andrzej Niedzielan.

Kibice wielkie odliczanie do pierwszego gwiazdka rozpocząć mogą jednak już o godzinie 18:30, bo właśnie wtedy w Polsacie Sport Premium 1 wystartuje specjalny program studyjny, będący wprowadzeniem do meczu. W najnowocześniejszym studiu telewizyjnym Europy gośćmi Pauliny Chylewskiej będą Jerzy Engel, Piotr Czachowski i Marek Jóźwiak. W skyboxie na Stadionie Śląskim pracować zaś będą Przemysław Iwańczyk, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Hajto i Roman Kołtoń, a przy murawie reporterzy Marcin Feddek i Marcin Lepa.

Warszawskie studio wprowadzi kibiców we wszystkie meandry polsko-szwedzkiej konfrontacji, włączając w to drobiazgową analizę taktyczną z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki telewizyjnej, takich jak grafika 3D oraz rozszerzona rzeczywistość. O ten element zadbają Dariusz Wdowczyk i Tomasz Łapiński. Z kolei Paulina Czarnota-Bojarska i Aleksandra Szutenberg przedstawią widzom najnowsze informacje oraz historyczne ciekawostki towarzyszące poprzednim spotkaniom Polaków ze Szwedami. Im bliżej meczu, tym większą rolę w programie odgrywać będzie ekipa pracująca na Stadionie Śląskim. Wieczór zakończy magazyn skrótów, który o północy rozpocznie się w Polsacie Sport Premium