fot.: Polsat News

Relacje z Ukrainy i granicy polsko-ukraińskiej w Polsat News

Od czwartku, 24 lutego Polsat News relacjonuje non stop wydarzenia, które mają miejsce w Ukrainie. Informacja z tego kraju, przejścia granicznego, czy też z akcji wsparcia przygotowuje ekipa reporterska Polsatu.

Od czwartku, 24 lutego Polsat News relacjonuje non stop wydarzenia, które mają miejsce w Ukrainie. Informacja z tego kraju, przejścia granicznego, czy też z akcji wsparcia przygotowuje ekipa reporterska Polsatu.

We Lwowie od kilkudziesięciu godzin przebywa specjalny wysłannik Grupy Polsat Plus w Ukrainie – Andrzej Wyrwiński. Dziennikarz wcześniej relacjonował wydarzenia prosto z Kijowa. W ostatnich dniach widzowie kanałów informacyjnych Telewizji Polsat mogli również oglądać wejścia na żywo między innymi przygotowywane przez Jacka Gasińskiego.

W dostarczaniu wiedzy polskim widzom o sytuacji w Ukrainie pomagają także relacje Oleha Biłeckiego – dziennikarza telewizji Ukraina 24. Informuje on o sytuacji w stolicy kraju, Kijowie. Opowiada o wojnie z perspektywy mieszkańca tego miasta.

Oleh Bilecki
fot. polsatnews.pl

Uchodźcy na granicy

W związku z wojną, setki tysięcy Ukraińców zaczęło szukać bezpiecznego miejsca do dalszego życia. Wielu udaje się do Polski. Ruch migracyjny na granicy polsko-ukraińskiej przedstawiają reporterzy Polsat News z rejonów przygranicznych oraz Małopolski. W tym gronie są między innymi Teresa Gut, Katarzyna Szczyrek, Aleksandra Dunajska-Minkiewicz i Bartosz Mokrzycki. Ekipy z ośrodków regionalnych są wspierane przez dziennikarzy z centrali, między innymi Milenę Bobrowską i Przemysława Siudę.

Milena Bobrowska, Aleksandra Dunajska-Minkiewicz i Beata Cholewińska
fot. Polsat News

Reakcje ze świata

Codziennie na antenach stacji informacyjnych Grupy Polsat Plus pojawiają się także relacje korespondentów. O reakcji władz USA na wojnę opowiada Magda Sakowska. Z Brukseli informacje przedstawia Dorota Bawołek. Natomiast ze stolicy Niemiec – Berlina relacjonuje Tomasz Lejman.

Tomasz Lejman
fot. Polsat News

Gesty wsparcia

Polsat News i Wydarzenia 24 szeroko relacjonują również, jak Polacy wspierają Ukraińców. Pojawiają się wejścia z wieców poparcia przygotowane między innymi przez Patrycję Nawrocką (Wrocław) oraz Sylwię Cybulską (Poznań). O zbiórkach żywności, ubrań i pieniędzy opowiadają Agnieszka Baran (Warszawa) i Mateusz Kopyłowicz (Szczecin). Reporterzy, a wśród nich Weronika Korol, są też m.in. w punktach krwiodawstwa.

Weronika Korol
fot. Polsat News

Kanały Polsat News i Wydarzenia 24 relacjonują wydarzenia przez całą dobę. Główna antena informacyjna grupy jest dostępna za darmo w internecie. Wydarzenia 24 można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej.