fot.: Polsat
PILNE

Konflikt na Ukrainie. Wydania specjalne na antenach Telewizji Polsat

W czwartek, 24 lutego nad ranem wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy. Kanały telewizyjne Grupy Polsat Plus od rana emitują wydania specjalne swoich programów informacyjnych.

W czwartek, 24 lutego nad ranem wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy. Kanały telewizyjne Grupy Polsat Plus od rana emitują wydania specjalne swoich programów informacyjnych.

Już kilka minut przed 04:00 nad ranem ruszyło wydanie specjalne na antenach Polsat News i kanału Wydarzenia 24. Stacje te emitowały wspólny program do godziny 6:00. Prowadzącymi wydanie specjalne byli Marta Budzyńska i Michał Cholewiński. Ponadto zagraniczne komentarze dla widzów zbierała Agnieszka Laskowska z redakcji zagranicznej.

Od godziny 5:59 wydanie specjalne pasma „Nowy dzień” emitowała również Telewizja Polsat. Stacja ta zrezygnowała z emisji reklam na czas emisji programu. Natomiast telewizja Wydarzenia 24 rozpoczęła emisja autorskiego serwisu informacyjnego, którego gospodarzem był Łukasz Smardzewski.

W kolejnych godzinach gospodarzami wydania specjalnego w Polsat News byli: Beata Cholewińska i Igor Sokołowski (od godz. 9:00), Agata Biały-Cholewińska i Bartosz Kwiatek (od 13:00), a także Daria Kwiecień i Łukasz Dubaniewicz (od 16:00). Analizę sytuacji na Ukrainę prezentował przy ekranie Michał Stela.

Michał Stela
fot. Polsat News

Ponadto, zgodnie z ramówką, Super Polsat o godzinie 10:00 wyemitował serwis informacyjny z tłumaczeniem na język migowy prowadzony przez Ewę Gajewską. „Wydarzenia 12:50” w Polsacie i stacji Wydarzenia 24 prowadził dzisiaj Mateusz Białkowski. Natomiast na popołudniowe wydanie o 15:50 zaprosiła Agnieszka Mosór (emisja w Polsacie, Super Polsat i Wydarzenia 24).

Ewa Gajewska
fot. Super Polsat

O godzinie 20:00 Polsat, Polsat News i Wydarzenia 24 pokażą orędzie Prezydenta Andrzeja Dudy.

Polsat News za darmo w internecie

Wydanie specjalne Polsat News można również śledzić w internecie na portalu Polsatnews.pl. Tam także aktualizowana relacja na żywo dotycząca trwającego konfliktu Rosji z Ukrainą. Najnowsze informacje na bieżąco publikowane są również na kontach społecznościowych Polsatnews.pl na Twitterze i Facebooku.

Interia również informuje swoich użytkowników o sytuacji na Ukrainie. W najbardziej eksponowanym miejscu na stronie głównej znajduje się specjalna sekcja z bieżącymi tematami dotyczącymi konfliktu. Portal prowadzi relację „minuta po minucie”. Interia uruchomiła także raport specjalny, w którym są prezentowane najnowsze informacje dotyczące wydarzeń na Wschodzie.

Inne stacje w obliczu konfliktu

Portal omediach.info przygotował specjalny raport na temat zmian w ramówkach polskich stacji. Serwis informuje, jak media, a wśród nich Telewizja Polska, TVN, Radio ZET i RMF FM, relacjonują konflikt na Ukrainie.