fot.: Urząd KNF

Oszuści podszywają się pod Telewizję Polsat – ostrzega Urząd KNF

W Internecie pojawił się nowy sposób oszustwa inwestycyjnego. Tym razem oszuści podszywają się pod Telewizję Polsat, o czym ostrzega Urząd KNF.

W Internecie pojawił się nowy sposób oszustwa inwestycyjnego. Tym razem oszuści podszywają się pod Telewizję Polsat, o czym ostrzega Urząd KNF.

W tweecie opublikowanym w piątek, 11 lutego Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed nowym sposobem oszustwa. Oszuści podają się za Telewizję Polsat i chcą w ten sposób wydobyć dane i pieniądze. Na prezentowanej stronie internetowej można zauważyć logo Polsatu, certyfikat rzekomo wystawiony na Cyfrowy Polsat, wizerunek Zygmunta Solorza-Żaka oraz godło Rzeczpospolitej Polskiej. Aby „zainwestować”, trzeba podać podstawowe dane jak imię , nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

Aplikacja daje możliwość otrzymania już od 1000 zł dziennie. Posiada sztuczną inteligencję, samodzielnie wyszukuje zyskowne transakcje na giełdzie i zamyka je tylko w celu osiągnięcia zysku. Ultradokładne i wiarygodne obliczenia na podstawie statystyk z giełd z 5 lat. Pospiesz się, aby zająć swoje miejsce w projekcie i osiągnąć nowy poziom dobrego samopoczucia. Codziennie wypłaty, rzetelnie, bez ograniczeń – czytamy na stronie, przed którą przestrzega KNF.

To nie pierwszy rodzaj takiego oszustwa. Od tygodni oszuści podają się np. za Netflix, za Orange, BLIK czy usługi kurierskie. Aby zapłacić lub się zalogować, należy podać dane na stronie łudząco przypominającą prawdziwą stronę internetową.  Po ich podaniu lub po kliknięciu w link urządzenie może zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.