fot.: WBF/Polsat

„Mecenas Porada” w środowe wieczory w Polsacie

W środę, 2 marca widzowie Telewizji Polsat zobaczą pierwszy odcinek serialu prawniczego "Mecenas Porada". Produkcja opowiada o młodej prawniczce, która postanawia założyć własne stoisko z tanimi poradami.

W środę, 2 marca widzowie Telewizji Polsat zobaczą pierwszy odcinek serialu prawniczego „Mecenas Porada”. Produkcja opowiada o młodej prawniczce, która postanawia założyć własne stoisko z tanimi poradami.

Katarzyna Porada, mimo kłopotów rodzinnych, kończy wymarzone studia prawnicze i zatrudnia się w lokalnej kancelarii. Jako osoba pogodna i serdeczna zyskuje wielu klientów. Niespodziewanie, po zdaniu egzaminu adwokackiego szefowa kancelarii wręcza Kasi wypowiedzenie. Zdesperowana mecenas Porada postanawia po raz kolejny wziąć sprawy w swoje ręce i wynajmuje mały lokal w galerii handlowej.

Pierwszą klientką Porady jest 19-letnia zwyciężczyni konkursu piękności oszukana przez organizatora. Kasia podejrzewa jednak, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. W sądzie musi się zmierzyć nie tylko z trudną sprawą, ale również z bardzo interesującym, a zarazem bezkompromisowym mecenasem Wyrzykowskim.

W serialu obok Aleksandry Domańskiej występują również Radosław Pazura, Antoni Pawlicki, Mateusz Rusin, Otar Saralidze, Monika Krzywkowska i Piotr Gąsowski. Za jego produkcję odpowiada TFP TV&FILM PRODUCTION. Scenariusz powstał przy współpracy Radosława Figury, Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego. Reżyserem jest Bartek Prokopowicz. Pierwszy sezon składa się z 12 odcinków.

„Mecenas Porada” w środy o godzinie 20:05 w Polsacie, od 2 marca. Wszystkie odcinki można już obejrzeć w Polsat Box Go.