fot.: Pixabay

Polsat pokaże zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie i letnie w Paryżu

Telewizja Polsat pozyskała wyłączne prawa do transmitowania zarówno zimowych igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w Pekinie w dniach 4-13 marca 2022 roku, jak i letnich igrzysk paraolimpijskich w 2024 roku.

Telewizja Polsat pozyskała wyłączne prawa do transmitowania zarówno zimowych igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w Pekinie w dniach 4-13 marca 2022 roku, jak i letnich igrzysk paraolimpijskich w 2024 roku.

O posiadaniu praw do tej imprezy poinformował w wywiadzie z portalem Interia szef Polsatu Sport, Marian Kmita. Odpowiadał w nim na pytanie m.in. o plany na 2022 rok.

Plany? Plany mamy takie, jak zwykle. Portfolio naszych praw jest dość dobrze opisane do roku mniej więcej 2024-2025. Mnóstwo siatkówki, mnóstwo koszykówki, dużo piłki nożnej, jest tenis – i to w objętości gigantycznej, jest Tour de Pologne, są łyżwy szybkie, figurowe, biathlon… Na kanałach Polsatu pokażemy także zimowe igrzyska paraolimpijskie.

W środę, 2 lutego na konferencji w Polskim Związku Paraolimpijskim Karolina Szostak ogłosiła, że kanały Polsatu Sport pokażą także letnie igrzyska paraolimpijskie, które na przełomie sierpnia i września 2024 roku odbędą się w Paryżu. Stacja posiada te prawa na wyłączność. W 2021 roku letnie igrzyska w Tokio pokazała Telewizja Polska.

Chcemy zapewnić imprezie w Pekinie jak najlepszą ekspozycję na antenach Polsatu – przez 10 dni od 4 do 13 marca pokażemy wszystko to, co najlepsze w zimowym sporcie paraolimpijskim. Przedstawimy ponad 300 godzin przekazu telewizyjnego ze wszystkich aren tegorocznych Igrzysk. Planujemy kilkanaście godzin dziennie relacji. Szeroką ekspozycję zapewnimy też na naszych portalach internetowych – oznajmiła Karolina Szostak.

Wydarzenia z wieloma dyscyplinami w Polsacie Sport

Zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie będą pierwszą imprezą osób niepełnosprawnych z wieloma dyscyplinami, jaką pokaże Polsat Sport. W przeszłości telewizja pokazywała między innymi Igrzyska Europejskie w 2015 i 2019 roku. Polsat Sport był również nadawcą igrzysk sportów nieolimpijskich World Games, które w 2017 roku odbyły się we Wrocławiu.