fot.: Polsat

Polsat Box Go z nowym serialem dotyczących problemów zdrowia psychicznego

Serial "Mental" opowiada o czwórce bohaterów u progu dorosłości, którzy znajdują się na oddziale szpitala psychiatrycznego. Format powstał na podstawie fińskiej produkcji stacji YLE. W polskiej wersji wystąpili m.in. Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska i Sandra Drzymalska.

Serial „Mental” opowiada o czwórce bohaterów u progu dorosłości, którzy znajdują się na oddziale szpitala psychiatrycznego. Format powstał na podstawie fińskiej produkcji stacji YLE. W polskiej wersji wystąpili m.in. Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska i Sandra Drzymalska.

Młodzi bohaterowie serialu: Jaskółka, Wiktor, Maria i Kogut to osoby, które mierzą się z wieloma trudnościami natury psychicznej. Borykają się z nimi z różnych przyczyn, bez wsparcia od najbliższych i środowiska, w którym żyją. Z ich historiami utożsamiać się może wielu młodych ludzi, którzy często samotnie radzą sobie z własnym cierpieniem i niezrozumieniem otoczenia.

Temat problemów psychicznych traktowany jest w Polsce po macoszemu. Zwłaszcza w ostatnich latach statystyki mówią o nagłym wzroście problemów psychicznych u młodzieży, ale nie tylko. Jednak zwłaszcza u młodzieży możemy mówić o pladze depresji. Dotychczas nie było żadnego filmu czy serialu, który opowiadałby o tym zjawisku – mówi Kordian Kądziela, reżyser i scenarzysta serialu „Mental”.

W produkcji wystąpili m.in.: Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska, Sandra Drzymalska, Mateusz Górski, Kacper Olszewski, Rozalia Mierzicka, Sara Celler-Jezierska i Robert Płuszka. Za reżyserię i scenariusz serialu, na podstawie produkcji „Mental” należącej do firm IT’S ALIVE FILM oraz YLE, odpowiada Kordian Kądziela.

Wszystkie odcinki serialu „Mental” można oglądać już Polsat Box Go. Produkcja liczy osiem odcinków. Producentem tytułu jest TFP, a powstał on na zlecenie Telewizji Polsat.