W Polsat Play w Święta i Nowy Rok maratony najlepszych produkcji

Polsat Play w okresie świąteczno-noworocznym zaprezentuje maratony programów cieszących się największa sympatią widzów. Te programy skupiają się przede wszystkim na historiach zwykłych ludzi- bohaterów dnia codziennego. Ukazują życie bez żadnych ozdobników, takim jakie ono jest, z codziennymi dylematami, ale też sukcesami.

Polsat Play w okresie świąteczno-noworocznym zaprezentuje maratony programów cieszących się największa sympatią widzów. Te programy skupiają się przede wszystkim na historiach zwykłych ludzi- bohaterów dnia codziennego. Ukazują życie bez żadnych ozdobników, takim jakie ono jest, z codziennymi dylematami, ale też sukcesami.

 

WIGILIA I DZIEŃ ŚWIĄT II DZIEŃ ŚWIĄT NOWY ROK
7.00 Kloszard story / Górale / Polacy za granicą / Rolnicy- tak się żyje u nas na wsi
19.00 Chłopaki do wzięcia / Chłopaki do wzięcia / Chłopaki do wzięcia

Kloszard story– To opowieść o ludziach bezdomnych, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy uda im się przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdą się jednak także momenty radosne, anegdoty i czarny humor.
Chłopaki do wzięcia Pochodzą z małych wsi i miasteczek. Pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, mimo to z niezachwianą wiarą poszukują partnerek na całe życie.
Górale Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce, a kobiety wyrabiają oscypek. Ludzie gór maja spokój wewnętrzny, wiedzą że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują co im daje los, żyją w symbiozie z naturą oraz porami roku.
Polacy za granicą W programie spotkamy ciekawych ludzi, poznamy ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje. Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Stambułu – w tych miejscach spotkamy naszych rodaków!
Rolnicy- tak się żyje u nas na wsi Takie czynności jak żniwa, dożynki, wykopki, zbiór owoców, zasiewy, dojenie krów, czy przygotowania gospodarstw do zimy wyznaczają naszym bohaterom rytm ich życia. W programie pokazujemy harmonijne przenikanie się światów człowieka i natury. Bohaterami serialu są ludzie, którzy żyją z pracy własnych rąk, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą uprawa ziemi i hodowla zwierząt. Towarzyszymy im podczas codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Poznajemy ich radości i smutki, najbliższą rodzinę, przyjaciół czy mieszkańców pobliskich wsi. Mamy wyjątkową okazję , aby obserwować ich naturalną pracę, dzięki czemu dowiadujemy jak w praktyce wygląda uprawa ziemi, żniwa, czy oporządzanie zwierząt. Razem z nimi poznajemy wiejską obyczajowość, tradycyjne święta, obrzędy i zwyczaje charakterystyczne dla regionu, który zamieszkują. Serial to również portret polskiej wsi, pełnej przepięknych krajobrazów i fascynującej przyrody. To seria dokumentalna pełna pogody ducha, dobrego humoru, niestroniąca od refleksji i wzruszeń. Sielankowy charakter programu przenosi widzów w świat pełen harmonii, pracy ludzkich rąk i ludzkiej życzliwości. Dzięki niemu mieszkańcy wielkich, betonowych miast mają okazję choć na chwilę przenieść się w fascynujący świat natury.