fot.: MTOM/tvpolsat.info
Pilne

Polsat wraca z sylwestrem na Śląsk. Znamy gwiazdy wieczoru

Polsat po niemal dwóch latach przerwy (w zeszłym roku impreza z racji obostrzeń odbyła się w studiu w Warszawie) powraca ze swoim koncertem sylwestrowym na Stadion Śląski w Chorzowie. Nadawca zdecydował się również na rozbudowę nazwy wydarzenia.

Polsat po niemal dwóch latach przerwy (w zeszłym roku impreza z racji obostrzeń odbyła się w studiu w Warszawie) powraca ze swoim koncertem sylwestrowym na Stadion Śląski w Chorzowie. Nadawca zdecydował się również na rozbudowę nazwy wydarzenia.

Na scenie Stadionu Śląskiego usłyszymy największe hity lat i dekad. Wśród polskich gwiazd pojawią się m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, zespół Bajm, Paweł Domagała i Ewelina Lisowska i zespół Enej. Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca. Imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz i Karolina Gilon.

Za organizację odpowiada Music Company, a współorganizatorem jest miasto Katowice. Transmisja w Polsacie, na platformie Polsat Go, w serwisie Interia.pl oraz Polsat News.

Rok temu bez sylwestra plenerowego

W zeszłym roku sylwestrowy wieczór, z racji obowiązujących obostrzeń związanych z wirusem COVID-19, organizowany był w Warszawie, w studiu przy ul. Łubinowej w Warszawie. Gwiazdami wieczoru byli m.in. Bajm, Doda, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Enej, Alicja Majewska, Czadoman, Michał Szpak, Daj to głośniej, Sławomir, Stefano Terrazzino i Liber&InoRos. Wśród atrakcji wieczoru znalazły się wróżby na Nowy Rok w wykonaniu Wróżbity Macieja.

fot. Polsat

Szerokim echem w sieci odbił się również specjalny występ Małgorzaty Walewska i Czadomena (naśladującego sławnego tenora Andrea Bocellego) na dachu wieżowca Polsatu. Na kilka dni wcześniej przed imprezą nadawca w „Wydarzeniach” sugerował, że gwiazda wieczoru przyleci z Mediolanu helikopterem prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza. Temat poruszyły rozmaite serwisy plotkarskie.

Koniec „Sylwestrowej Mocy Przebojów”?

Polsat po 15 latach zmienił swoją nazwę imprezy sylwestrowej, która była wykorzystywana od 2006 roku (z przerwą w 2014 roku). Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbyło się w Krakowie. Od 2015 roku współorganizatorem jest miasto Katowice, a od 2018 impreza odbywa się na Stadionie Śląskim.