Trzeci sezon Ultraligi TFT Arcane w Polsat Games

Zakończył się etap kwalifikacji do Ultraligi Mistrzostw Polski w Teamfight Tactics Sezon 3 Arcane czyli oficjalnej ligi regionalnej wspieranej przez Riot Games. Poznaliśmy najlepszych polskich zawodników, którzy zagrają o nagrody z puli wynoszącej 26 000 złotych.

Zakończył się etap kwalifikacji do Ultraligi Mistrzostw Polski w Teamfight Tactics Sezon 3 Arcane czyli oficjalnej ligi regionalnej wspieranej przez Riot Games. Poznaliśmy najlepszych polskich zawodników, którzy zagrają o nagrody z puli wynoszącej 26 000 złotych.

Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics Sezon 3 Arcane to kolejna edycja wspieranej przez producenta tytułu – firmę Riot Games – oficjalnej ligi regionalnej. Szesnastu najlepszych graczy w Polsce po raz kolejny zmierzy się o tytuł Mistrza Polski oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 26 000 złotych. Tym razem topowi zawodnicy będą walczyć także o miejsce w międzynarodowych rozgrywkach Rising Legends Superbrawl. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w każdy poniedziałek o 18:00, równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Do udziału w głównej fazie rozgrywek zaproszona została czwórka najlepszych zawodników ubiegłego sezonu Ultraligi – Ogiii, Aki, SPC Arkady i AGO traviscwat oraz finalista Mistrzostw Świata w TFT – DV1 Shircane. Oprócz nich, w 3. sezonie zmagań zobaczymy graczy, którzy awansowali do rozgrywek w procesie kwalifikacji, są to: DV1 Sage, ANO Lelouch, ANO Vicer, AGO Zbrojson, Kacpersky191, simplyw0jtek, kubixon, TKey, zE juman, Arnold i UnluckyHubi. Podobnie jak pierwszym sezonie zawodnicy zmierzą się w trzech fazach zmagań ligowych – fazie karuzeli i bitwy, a całość zwieńczy finał rozgrywany w studiu Polsat Games w Warszawie.

– Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics powstały w ramach odpowiedzi na potrzeby polskiej sceny. Od lat razem z Riot Games staramy się zapewnić rodzimym zawodnikom dodatkowe możliwości do rozwoju w przyjaznym ekosystemie rozgrywek, a fanom esportu dawkę emocji z najwyższym poziomem produkcyjnym. – podkreśla Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY – Cieszę się, że dzięki wspólnym celom możemy zrealizować trzeci już sezon prestiżowej ligi Teamfight Tactics. Dzięki Ultralidze TFT mieliśmy możliwość wspierać rozwój polskiego finalisty tegorocznych Mistrzostw Świata w Teamfight Tactics. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do niego także inni uczestnicy Ultraligi i wspólnie podbiją światową scenę TFT.
– Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z Frenzy w ciągu ostatnich kilku lat, czy to powołując do życia turnieje w telewizji, serwisach streamingowych, czy tworząc filmy dokumentalne wokół naszych największych tytułów i gwiazd esportu. Frenzy oznacza jakość i nie możemy się doczekać dalszej współpracy w przyszłości – mówi Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager CEE, Riot Games – To, że rozgrywki Teamfight Tactics pojawiają się również w ramach Ultraligi pokazuje po pierwsze jak mocną pozycję ten tytuł ma w naszej części Europy, a po drugie jak wielu utalentowanych graczy TFT pochodzi z Polski. – dodaje
Za najwyższą jakość komentarza podczas rozgrywek ręczy bardzo dobrze znana widzom Polsat Games ekipa casterów Teamfight Tactics: Dawid “Azonh” Letachowicz, Michał “Myha” Francuz oraz Cezary “BlackFireIce” Cholewski.

Za organizację rozgrywek i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny FRENZY, który zajmuje się realizacją topowych, esportowych wydarzeń w Polsce – są to m.in. Ultraliga w League of Legends i Teamfight Tactics, Trinity Force Puchar Polski, a także Polska Liga Esportowa.