fot.: Polsat News

Rymanowski w Newsweeku jako „siewca głupoty”. Dziennikarz wydał oświadczenie

6 grudnia do sprzedaży trafi nowy numer tygodnika Newsweek Polska. Na okładce gazety znalazł się Bogdan Rymanowski - dziennikarz Polsat News.

6 grudnia do sprzedaży trafi nowy numer tygodnika Newsweek Polska. Na okładce gazety znalazł się Bogdan Rymanowski – dziennikarz Polsat News.

Tematem tygodnia Newsweek Polska będzie: dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom. Dziennikarze czasopisma opisują osoby, które według nich „kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami”. Na okładce obok Bogdana Rymanowskiego znaleźli się również Jan Pospieszalski, Edyta Górniak i Piotr Schramm.

Informację o tym, co pojawi się w najnowszym numerze tygodnika podał dalej Tomasz Lis – redaktor naczelny Newsweek Polska. Dziennikarz dodał, że przedstawione na okładce znane osoby „narażają na śmierć tysiące ludzi”.

Bogdan Rymanowski skomentował wpis Tomasza Lisa. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku napisał, że komentarz do okładki pisma jest pomówieniem i narusza jego dobra osobiste.

Słowa o „narażaniu na śmierć tysięcy ludzi” są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne – napisał Bogdan Rymanowski w oświadczeniu.

Dziennikarz uważa, że jego rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie pytań i prezentowanie widzom jak najszerszej panoramy opinii. Poinformował również, że zaprasza do swoich programów ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia. Jego zdaniem taka jest istota i misja zawodu dziennikarza.

Bliskie mi jest stanowisko profesora Tadeusza Kotarbińskiego, który powiedział, że „nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da” – można przeczytać w oświadczeniu.

Bogdan Rymanowski związany jest z Polsat News od 2018 roku. Dziennikarz prowadzi programy publicystyczne: „Gość Wydarzeń” i „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.