fot.: NBP/Polsat News

Nagroda NBP dla redakcji programu „Państwo w państwie”

Redakcja nadawanego w Polsacie i Polsat News programu "Państwo w państwie" otrzymała nagrodę "Redakcja 2021 roku" w konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Redakcja nadawanego w Polsacie i Polsat News programu „Państwo w państwie” otrzymała nagrodę „Redakcja 2021 roku” w konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Redakcja „Państwa w państwie” otrzymała nagrodę za pracę zespołową i tytuł „Redakcja 2021 roku”. Zespół został nagrodzony „za stworzenie wartościowego, atrakcyjnego i oczekiwanego przez wielu widzów cyklicznego programu podejmującego najważniejsze tematy ekonomiczne i społeczne”. Statuetkę w imieniu redakcji odebrali Przemysław Talkowski, prowadzący „Państwo w państwie” oraz Przemysław Siuda, reporter programu.

W konkursie brano pod uwagę zgłoszone prace konkursowe – publikacje prasowe i internetowe, audycje radiowe i programy telewizyjne, które ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych w okresie od 20 października 2020 roku do 30 sierpnia 2021 roku.

Program „Państwo w państwie” nadawany jest na antenie Polsatu i Polsat News nieprzerwanie od 9 października 2011 roku. W zamierzeniu twórców audycja piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel, ujawnia tego typu patologie, nieuczciwych urzędników i upomina się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Pierwsza część programu nadawana jest zarówno w Polsat News, jak i w Polsacie w każdą niedzielę o godzinie 19:30, druga – bez przerwy reklamowej – tylko w Polsat News. W trakcie drugiej części kontynuowany jest wątek z głównej anteny oraz podejmowana jest nowa sprawa.