Grudzień w Crime+Investigation Polsat

Grudzień w Crime+Investigation Polsat to powrót legendarnego dziennikarza - Michała Fajbusiewicza. W programie "Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni" będzie dyskutował z czołowymi polskimi pisarzami o sprawach, które przedstawiali w najnowszym sezonie "Opowiem ci o zbrodni".

Grudzień w Crime+Investigation Polsat to powrót legendarnego dziennikarza – Michała Fajbusiewicza. W programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” będzie dyskutował z czołowymi polskimi pisarzami o sprawach, które przedstawiali w najnowszym sezonie „Opowiem ci o zbrodni”.

W grudniu widzowie poznają też „Decydujące momenty śledztwa”, dowiedzą się, jak się kończą „Mordercze związki”, dzięki badaniom DNA zrozumieją „Więzy zbrodni” i prześledzą „Sprawiedliwość po amerykańsku”.

Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny powrócili na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną, w programie „Opowiem ci o zbrodni”. Wraz z nimi powraca także legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz, który przedyskutuje każdą ze spraw z pisarzami.

Z Wojciechem Chmielarzem zajmie się sprawą zaginionej Angeliki z Debrzna, której szczątki odnaleziono po latach. Z Robertem Małeckim będzie zastanawiał się nad losami zaginionego dziesięciolatka – Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa, który od 2007 roku nie wrócił do domu.

Z kolei z Joanną Opiat-Bojarską omówi śmierć Zyty z Mikuszewa. Sprawcę ustalono po niemal 30 latach od wydarzenia. Z małżeństwem Kuźmińskich przybliży szczegóły historii więziennego funkcjonariusza, który na służbie pozbawił życia kilka osób.

Igor Brejdygant poznał lepiej sprawę młodego chłopaka, który wieziony do szpitala po ugodzeniu w brzuch, nie przeżył. Panowie zastanowią się, co miała z tym wspólnego jego dziewczyna?

Z debiutującą w „Opowiem ci o zbrodni” Katarzyną Grocholą Michał Fajbusiewicz będzie rozmawiał o kobiecie, która po latach trwania w przemocowych związku nie wytrzymała.

Emisja w piątki o godzinie 22:30 od 3 grudnia na Crime+Investigation Polsat. Czwarty sezon liczy 6 odcinków.

Decydujące momenty śledztwa

Serial stanowi podsumowanie cyklu od chwili jego powstania do dzisiaj. W programie, którego gospodarzem jest emerytowany detektyw z Tulsy, Matt Frazier, można wyodrębnić konkretne tematy, takie jak „najgorsze miejsca zbrodni”, „najbardziej wstrząsające wyznania” czy „najbardziej bezwzględni mordercy”. Taki format cieszy się dużą popularnością. Nasz serial rozwija tę formułę, oferując głębszy wgląd w świat kryminalistyki prezentowany w „Decydujących momentach śledztwa”.

Emisja w czwartki i piątki o 16:05 od 2 grudnia na Crime+Investigation Polsat.

Mordercze związki

Program poświęcony autentycznym zbrodniom koncentruje się na najbardziej powszechnemu rodzajowi morderstwa – kiedy ofiarą zabójcy pada jego współmałżonek.
Kobiety giną z rąk swoich partnerów częściej niż z rąk innych sprawców. W przypadku mężczyzn bardziej prawdopodobne jest, że ich zabójcą będzie przyjaciel lub znajomy, ale na drugim miejscu wrogich im osób jest żona.

Program przedstawia postaci, które wszyscy znamy: siostry, braci, przyjaciół, dzieci, rodziców, kolegów ze szkoły czy pracy. Wszyscy są świadkami naszego życia. Przedstawiane miejsca też okazują się mieć znaczenie. To może być ratusz, szkolna sala, gdzie para poznała się na potańcówce, czy restauracja, do której poszła na pierwszą randkę… albo klub, kościół, w którym zabiły im weselne dzwony, czy szpital, w którym na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Zwyczajne życie staje się tłem tragicznych wydarzeń. Widzimy jak początkowe wzajemne zauroczenie stopniowo ustępuje miejsca niechęci i sporom. Jak się przekonamy, nierzadko banalne problemy stają się źródłem niepohamowanej nienawiści.

Mordercze związki

Emisja od poniedziałku do piątku o 20:05 od 6 grudnia na Crime+Investigation Polsat.

Więzy zbrodni

Możliwość ustalenia profilu DNA swego czasu zrewolucjonizowała metody badawcze w kryminalistyce. Dzisiaj z kolei określenie profilu DNA jest znacząco wspierane przez testy DNA krewnych. Dzięki nim na całym świecie dochodzi do rozwikłania dawnych, niewyjaśnionych zagadek kryminalnych. Niektóre z nich przedstawia serial „Więzy zbrodni”. Wykorzystując zeznania świadków, wywiady i archiwalne nagrania uzupełnione fabularyzowanymi rekonstrukcjami wydarzeń program pokazuje, jak dokonania naukowe mogą wynieść zwalczanie przestępczości na wyższy poziom.

Godzinne odcinki tego wciągającego serialu poświęcone są nierozwiązanym sprawom kryminalnym, w których detektywi badają DNA członków rodziny, dzięki czemu udaje się im ustalić profil DNA sprawcy i doprowadzić do pomyślnego zamknięcia śledztwa. Wypowiedzi kluczowych świadków, opinie kryminologów i psychologów sądowych w połączeniu z materiałem filmowym stanowią studium najnowocześniejszych technik w służbie kryminalistyki.

Każdy z odcinków rozpoczyna scena zbrodni, do której dochodzi z nieznanych powodów. Tradycyjne metody śledcze nie przynoszą spodziewanych rezultatów i dochodzenie, choć głośno omawiane w mediach, zostaje zamknięte. Serial nawiązuje do spraw, w wyniku których po latach odkryto tożsamość Mordercy z Kalifornii, Ponurego Śpiocha i innych zabójców ujętych za pomocą DNA ich krewnych. Kryminolodzy objaśniają, jak przebiega proces tego nowego rodzaju analizy DNA, który umożliwia zidentyfikowanie sprawcy zbrodni i doprowadzenie sprawy do końca.

Emisja w soboty o 21:00 od 11 grudnia na Crime+Investigation Polsat.

Sprawiedliwość po amerykańsku

Program prezentuje pojrzenie na przełomowe amerykańskie sprawy karne, ukazane widzom od środka – oczami osób bezpośrednio zaangażowanych, od funkcjonariuszy organów ścigania po ofiary.

Emisja we wtorki o godzinie 22:00 od 14 grudnia na Crime+Investigation Polsat.