NEWS OMEDIACH.INFO

Polsat News z audycją „Bez ogródek”. Ziemkiewicz, Jaruzelska i Świetlik w zespole

Polsat News pracuje nad nowym, wieczornym programem publicystycznym, którym gospodarzem będzie m.in Rafał Ziemkiewicz.

Polsat News pracuje nad nowym, wieczornym programem publicystycznym, którym gospodarzem będzie m.in Rafał Ziemkiewicz.

Według nieoficjalnych informacji omediach.info, ma być to format publicystyczno-satyryczny, na wzór takich programów jak „Szkło Kontaktowe” TVN24 i „W tyle wizji” TVP INFO. W studiu pojawią się goście, którzy omówią najciekawsze tematy dnia z lekkim przymrużeniem oka. Stacja wyprodukowała już pierwsze odcinki pilotażowe.

fot. TVP INFO

Wśród osób zaangażowanych w projekt Jaruzelska i Świetlik

Rafał Ziemkiewicz wcześniej współprowadził podobny format „W tyle wizji” nadawany w TVP INFO. Od września 2020 roku przestał pojawiać się w programie z uwagi na krytyczną ocenę tzw. „ustawy antyfutrzarskiej”. Nadal pojawia się jednak jako komentator w innych audycjach stacji, m.in w „O co chodzi”.

Był taki moment, że mi minusy przysłoniły plusy. Skupiłem się na własnych, innych projektach. Bo ja naprawdę dużo innych rzeczy mogę robić i robię – tak jak uznam, że w danym momencie to jest najlepsze – Komentował Rafał Ziemkiewicz w programie „Monika Jaruzelska zaprasza”.

W studiu „Bez ogródek” mają pojawiać się również inni publicyści. Według omediach.info, do współpracy zaproszono również Monikę Jaruzelską, publicystkę i autorkę internetowego programu „Monika Jaruzelska zaprasza” w serwisie YouTube. Jej autorski projekt jest finansowany jest przez internautów w serwisie Patronite. W chwili pisania artykułu Jaruzelską wspiera 160 patronów na łączną kwotę 35 960 zł.

Z kolei Presserwis informuje, że jako komentator audycji rozważany jest Wiktor Świetlik, obecny gospodarz programu „W tyle wizji”. W przeszłości prowadził z Piotrem Szumlewiczem publicystyczną audycję „Ja Panu nie przerywałem!” w Superstacji.

Powrót do wieczornej publicystyki w Polsacie?

Podobny format w latach 2014-2017 o nazwie „WidziMiSię” nadawał kanał Polsat News 2. Gospodarzem był Michał Figurski, który razem z gośćmi podsumowywał dzień w lekko humorystyczny sposób. Później do prowadzących dołączyli m.in. Klaudiusz Ślezak, Mikołaj Jankowski i Dominika Długosz. Audycję zastąpiło wieczorne wydanie „Wydarzeń”. Z kolei na przełomie 2010 i 2011 Polsat News rozważał produkcję autorskiego magazynu Tomasza Kamela „Pan, Wójt i Pleban”  w którym z gośćmi poruszał rozmaite tematy. Finalnie postały tylko dwa, pilotażowe odcinki – 25 grudnia 2010 i 1 stycznia 2011.