Drugi sezon „The Good Doctor” w Polsat Seriale

Premiera na kanale Polsat Seriale! 2. sezon przeboju telewizyjnego „The Good Doctor” to kontynuacja opowieści o młodym chirurgu z autyzmem i zespołem sawanta, który pracuje na oddziale chirurgii w prestiżowym szpitalu.

Premiera na kanale Polsat Seriale! 2. sezon przeboju telewizyjnego „The Good Doctor” to kontynuacja opowieści o młodym chirurgu z autyzmem i zespołem sawanta, który pracuje na oddziale chirurgii w prestiżowym szpitalu.

Dr Shaun Murphy (Freddie Highmore) jest już szanowany i podziwiany. Ale ktoś może podważyć jego kompetencje i pozbawić go możliwości dalszego wykonywania zawodu. A bycie chirurgiem jest sensem jego życia!

Dr Shaun Murphy (Freddie Highmore) rok temu przeprowadził się do Kalifornii i jako rezydent dołączył do zespołu chirurgicznego szpitala Św. Bonawentury w San Jose. Ten lekarz jest inny. Shaun ma wadę neurologiczną permanentną. Nie może jej usunąć, potrafi jednak postawić bezbłędną diagnozę w beznadziejnych przypadkach i doskonale włada skalpelem, ratując innych. Przede wszystkim jednak on zawsze mówi prawdę, co bywa kłopotliwe w kontaktach z pacjentami i… przełożonymi.

Dr Shaun Murphy (Freddie Highmore) wcześniej mógł liczyć na wsparcie swojego mentora. Niestety, dr Aaron Glassman (Richard Schiff) – prezes zarządu szpitala Św. Bonawentury w San Jose – ciężko zachorował; ma raka mózgu. Wcześniej łączyły ich relacje: uczeń – nauczyciel. Teraz to się zmieni, zostaną przyjaciółmi. Stanowisko Glassmana przejmuje dr Marcus Andrews (Hill Harper), a więc ciemne chmury nadciągają, bo on nigdy nie krył swojej niechęci wobec Shauna i jego mentalnych ograniczeń.

Dr Shaun Murphy jako rezydent na chirurgii jest bezpośrednim podwładnym dr Neila Melendeza (Nicholas Gonzalez). Ten perfekcjonista z sercem początkowo był niechętny jego obecności na sali operacyjnej, ale to już przeszłość. Podobnie myśli dr Audrey Lim (Christina Chag), która kieruje izbą przyjęć. Ceni ona Shauna za jego fachowość i determinację. Wraz z awansem Andrewsa dla nich obojga: Neila i i Audrey też pojawiła się szansa kariery. Dla wszystkich to będzie prawdziwa niespodzianka, gdy okaże się, że ci dwoje, którzy tak zaciekle rywalizują zawodowo, prywatnie bardzo się lubią. Kto zostanie nowym szefem chirurgii tego szpitala?

Dr Shaun Murphy wiele dobrego wnosi do pracy ich zespołu, o czym rezydenci chirurgii: dr Claire Browne (Antonia Thomas), dr Morgan Reznick (Fiona Gubelmann), dr Alex Park (Will Yuan Lee) i dr Jared Kalu (Chuku Modu) już wielokrotnie mieli okazję przekonać się. Ci młodzi lekarze na co dzień walczą między sobą o ciekawsze medyczne przypadki i uznanie przełożonych, mają różne osobowości i priorytety, ale wobec Shauna zawsze zachowywali się jednomyślnie pozytywnie. Czy staną w jego obronie w chwili próby? Również życie prywatne głównego bohatera bardzo się skomplikuje. Bo niespodziewanie wraca jego przyjaciółka, Lea (Paige Spara), i on bynajmniej nie będzie szczęśliwy z tego powodu.

Freddie Highmore jako dr Shaun Murphy zdobył już popularność na całym świecie i uznanie krytyków, czego dowodem była nominacja za tę kreację do nagrody Złotego Globa. Ogółem, amerykański dramat telewizyjny „The Good Doctor” zdobył 4 telewizyjne nagrody i 20 nominacji do prestiżowych wyróżnień.

„The Good Doctor” to produkcja dwóch wielkich amerykańskich wytwórni: Sony Pictures Television i ABC Studios. David Shore („Dr House”) jest scenarzystą i producentem wykonawczym. Inni producenci tego serialu to: David Kim, Sebastian Lee i uznany aktor, Daniel Dae Kim („Lost” i „Hawaii Five-O”), który wystąpił gościnnie w kilku odcinkach 2. sezonu, a był pomysłodawcą produkcji amerykańskiej wersji tego południowokoreańskiego formatu.

Emisja: PREMIERA – 19. (1) odcinek – 15.12.2021; środa; g. 20:00
premierowe odcinki: środy; 20:00, 21:00
powtórkowe – soboty; 13:00 i 14:00