Weekend na sportowych kanałach Polsatu

Gala grupy Polsat Boxing Promotions w Toruniu, premiera drugiego sezonu magazynu skoków narciarskich „Polskie Skocznie” oraz półfinały i finały turnieju tenisowego Nitto ATP Finals, to największe hity sportowych kanałów Polsatu na trzeci weekend listopada.

Gala grupy Polsat Boxing Promotions w Toruniu, premiera drugiego sezonu magazynu skoków narciarskich „Polskie Skocznie” oraz półfinały i finały turnieju tenisowego Nitto ATP Finals, to największe hity sportowych kanałów Polsatu na trzeci weekend listopada.

W niedzielę odbędzie się trzecia gala pięściarska zorganizowana przez grupę promotorską Polsat Boxing Promotions. W Toruniu fani zobaczą na żywo sześć pojedynków. W walce wieczoru mieszkający i trenujący w Polsce Kubańczyk Ihosvany Garcia, zmierzy się z pochodzącym z Białegostoku Przemysławem Gorgoniem. Polsko-kubańskie starcie w wadze superśredniej poprzedzi pojedynek wagi ciężkiej. W nim po blisko rocznej przerwie do ringu powróci Marcin Siwy. Pięściarz z Częstochowy jest zmotywowany, aby pod szyldem Polsat Boxing Promotions skierować swoją karierę na właściwe tory. Jego rywalem będzie doświadczony Marcelo Nascimento. Brazylijczyk w przeszłości mierzył się z obecnymi gwiazdami wagi ciężkiej, a starcie z nim to wartościowy sprawdzian dla Polaka. W Toruniu do ringu wejdą także młodzi i utalentowani polscy pięściarze, których kariery w przyszłości rozkwitną dzięki współpracy z PBP. Niko Zdunowski zmierzy się z Vladislavem Palko, Remigiusz Runowski powalczy z Yaroslawem Petrychenko, Gracjan Królikowski skrzyżuje rękawice z Serhijem Shvetsem, a rywalem Konrada Kozłowskiego będzie Denis Makowski. Transmisja gali Polsat Boxing Promotions w Toruniu rozpocznie się o godzinie 19:00 w Polsacie Sport Fight. Od godziny 20:00 widzowie będą mogli śledzić rywalizację także w Polsacie Sport Extra i dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsacie. Pojedynki skomentują Paweł Wyrobek oraz Igor Jakubowski, a reporterem będzie Igor Marczak. Studio poprowadzi Artur Łukaszewski, a jego gośćmi będą pięściarz Polsat Boxing Promotions Radomir Obruśniak oraz prezes i wiceprezes tej organizacji Emil Jędrzejewski i Fiodor Łapin.

Także w niedzielę, ale o godzinie 20:00 w Polsacie Sport premierę będzie miał drugi sezon magazynu skoków narciarskich „Polskie Skocznie”. Data startu programu nie jest przypadkowa, bowiem właśnie tego dnia zakończy się pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. Dziennikarze i eksperci Polsatu Sport ze szczególną uwagą będą śledzić wszystkie rundy Pucharu Świata, bo każda z nich to dla polskich i zagranicznych skoczków element przygotowań do lutowych zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Niedzielny magazyn poprowadzi Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner oraz dziennikarze Krzysztof Rawa z Rzeczpospolitej i Kamil Wolnicki z Przeglądu Sportowego. W czasie programu odbędą się także łączenia na żywo z trenerem kadry kobiet, Łukaszem Kruczkiem oraz świeżo emerytowaną gwiazdą skoków narciarskich, Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem.

Trzeci weekend listopada to także uroczyste zakończenie tegorocznego sezonu tenisistów. W Turynie trwa turniej Nitto ATP Finals, którego stawką jest miano światowego numeru jeden. Półfinały w grze podwójnej i pojedynczej odbędą się w sobotę, a ich transmisje od godziny 18:30 dostępne będą w Polsacie Sport Extra. Na tym samym kanale, ale w niedzielę oglądać będzie można mecze finałowe w deblu i singlu. Transmisje wystartują o godzinie 14:30.