Polsat Box wprowadza tańszy wariant dekodera 4K

Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) od poniedziałku, 22 listopada br. wprowadzi do oferty nowy dekoder - Polsat Box 4K Lite.

Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) od poniedziałku, 22 listopada br. wprowadzi do oferty nowy dekoder – Polsat Box 4K Lite.

Sprzęt będzie sprzedawany w zestawie z pilotem Bluetooth. Dekoder można podłączyć zarówno do anteny satelitarnej, jak i do Internetu. Z urządzenia można korzystać w każdej z trzech technologii, w jakich Polsat Box świadczy usługi TV: satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej. Wybrane programy można oglądać w 4K.

Dekoder polsatbox4K lite jest kompaktowy, lekki i supernowoczesny. Zapewnia świetną jakość obrazu, funkcje pozwalające oglądać treści niezależnie od ramówki telewizyjnej, Wi-Fi oraz pilot Bluetooth. To urządzenie, to swoboda w dostępie do rozrywki w najwyższej jakości i wolność wyboru – zgodnie z naszym hasłem „Ty rządzisz. Wybierz swoje wszystko” – mówi Tomasz Grzymała, Kierownik Działu Oferty Telewizja w Cyfrowym Polsacie świadczącym usługi Polsat Box.

Telewizja satelitarna i IPTV w jednym dekoderze

Dekoder Polsat Box 4K Lite posiada funkcję DUO, dzięki której abonenci Polsat Box mogą swobodnie się przełączać pomiędzy telewizją satelitarną a kablową IPTV w ramach tej samej oferty TV i jednej opłaty za pakiet. Nowy dekoder posiada też moduł Wi-Fi, a dzięki aplikacji Polsat Box Go pozwala na dostęp do biblioteki materiałów VOD. Dekoder umożliwia odbiór kanałów 4K: Eleven Sports 1 4K, Insight TV UHD, Fashion TV 4K oraz NASA TV UHD

Drugi dekoder 4K w Polsat Box

To kolejny już dekoder obsługujący rozdzielczość 4K w ofercie tego nadawcy. Od września br. roku abonenci mogą korzystać z dekodera Polsat Box 4K. W przeciwieństwie do dotychczas sprzedawanego dekodera, wersja Lite nie posiada modułu do odbioru telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz kieszeni na dysk twardy.

 

 

Najważniejsze cechy nowego dekodera:

  • Kompaktowość – niewielki, lekki i przenośny dekoder, którego można używać w dowolnym miejscu;
  • Standard 4K – doskonała jakość obrazu, dzięki której można zobaczyć jeszcze więcej szczegółów, dynamiki, kolorów i odcieni;
  • Funkcja DUO –abonent sam decyduje o źródle sygnału telewizyjnego – satelita czy telewizja kablowa IPTV. Może je zmieniać, kiedy chce i tak często, jak chce, w ramach tego samego pakietu TV (IPTV działa z Internetem stacjonarnym Plusa, Netii i Orange o min. prędkości 8 Mb/s dla kanałów w jakości HD oraz 25 Mb/s dla kanałów w jakości 4K). Funkcja DUO nie daje możliwości zmiany telewizji satelitarnej lub telewizji kablowej IPTV na telewizję internetową;
  • Pilot z Bluetooth – bezprzewodowa technologia umożliwiająca płynne sterowanie dekoderem niezależnie od przeszkód w postaci ścian czy mebli;
  • Wbudowane Wi-Fi– automatyczne wyszukiwanie dostępnych sieci Wi-Fi i łatwe podłączanie do Internetu;
  • Polsat Box Go – nowoczesna aplikacja VOD zapewniająca bezpłatny i bez reklam dostęp do seriali, sportu, rozrywki i wielu innych treści z pakietu telewizyjnego abonenta oraz dodatkowo do nawet 100 kanałów TV na urządzeniach mobilnych, kiedy, jak i gdzie chce, a także do treści i pakietów dodatkowo płatnych;
  • Funkcje nieliniowe – umożliwiające zatrzymywanie, przewijanie, odtwarzanie od początku i oglądanie wybranych materiałów nawet do 7 dni od ich emisji, a także nagrywanie w chmurze (usługa dostępna w TV satelitarnej i IPTV).

W jakich ofertach dostępny jest Polsat Box 4K Lite?

Jest dostępny w ofertach telewizji satelitarnej i internetowej w formule użyczenia –za 1 zł z pakietami ze stałym zobowiązaniem od 60 zł/mies. oraz od 49 zł dla ofert z niższym abonamentem. W ofercie telewizji satelitarnej dekoder polsat box 4K lite możemy również wybrać jako dodatkowy w usłudze Multiroom. Dzięki funkcji DUO wybierając ofertę telewizji satelitarnej, zyskamy możliwość korzystania także z telewizji kablowej IPTV w ramach tego samego pakietu.

Treści 4K w Polsat Box Go

Abonenci Polsat Box mają również dostęp do płatnych materiałów VOD w jakości 4K w serwisie Polsat Box Go. Mogą je oglądać zarówno w aplikacji w dekoderze jak i m.in. na urządzeniach mobilnych. Wśród nich są m.in. kinowe hity: przebojowe „Ślicznotki” z Jennifer Lopez, „Bodyguard zawodowiec” z Ryanem Reynoldsem i Samuelem L. Jacksonem, uroczy „Paddington 2”, animacja „Jaskiniowiec” czy uwielbiany przez młodych widzów „Baranek Shaun Film. Farmageddon” i inne.