fot.: Ekstraklasa

Turniej „Ekstraklasa Games” na antenie Polsat Games

Frenzy oraz Ekstraklasa zakończyły negocjacje dotyczące wspólnej realizacji rozgrywek esportowych "Ekstraklasa Games" na lata 2021-2023. Obie strony podpisały już w tej sprawie list intencyjny.

Frenzy oraz Ekstraklasa zakończyły negocjacje dotyczące wspólnej realizacji rozgrywek esportowych „Ekstraklasa Games” na lata 2021-2023. Obie strony podpisały już w tej sprawie list intencyjny.

W ramach współpracy w studiu telewizji zorganizowane zostaną trzy wydarzenia na żywo w ramach turnieju w 2022 roku, a także trzy kolejne w 2023 roku. Powstanie ponadto dziewięć odcinków „Magazynu Ekstraklasa Games”, którego widzowie jeszcze w tym roku śledzić będą mogli fazę zasadniczą rozgrywek.

Turnieje skierowane są zarówno do profesjonalistów z esportowych sekcji klubów Ekstraklasy, jak i amatorów. Z uwagi na to strukturę zawodów, podzielono je na formuły Pro i Open. Najlepsi przedstawiciele z obu części turnieju awansują do wielkiego finału. Powalczą w nim o pulę nagród o wartości 10 tysięcy euro oraz o awans do zmagań międzynarodowych FIFA eWorld Cup.

– Nie ma w Polsce ważniejszych i ciekawszych rozgrywek w FIFA niż „Ekstraklasa Games”. Jestem bardzo dumny z tego, że Ekstraklasa SA raz jeszcze zaufała Frenzy, przez co tak wartościowe i unikalne wydarzenie powraca na antenę Polsat Games. Świat wirtualnej piłki nożnej nie jest nam obcy, co udowodnimy, produkując transmisję, jakiej krajowa branża jeszcze nie widziała – przyznał Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy.

To nie pierwszy raz, gdy Frenzy łączy siły z Ekstraklasą odpowiedzialną za prowadzenie najważniejszych w Polsce rozgrywek piłkarskich. W 2019 i 2020 roku dom produkcyjny zrealizował transmisję z dwóch pierwszych sezonów „Ekstraklasa Games”, turnieju „Ekstraklasa Cup”, a także stworzył program publicystyczny poświęcony zmaganiom w grze FIFA.

– Ekstraklasa Games powraca na anteny Polsat Games, a to gwarantuje produkcję i transmisje na najwyższym poziomie. Z roku na rok projekt konsekwentnie się rozwija, pozyskując coraz więcej fanów, uczestników oraz partnerów. Cieszymy się, że wspólnie z Frenzy możemy dalej budować esportową scenę gry FIFA w Polsce, angażując przy tym wszystkie kluby Ekstraklasy – powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży w Ekstraklasie SA.

Cykl zmagań obejmować będzie dwa najbliższe sezony Ekstraklasa Games transmitowane na antenie Polsat Games oraz online. Drugi z sezonów – obejmujący lata 2022-2023 – odbędzie się przy założeniu podpisania umowy z wydawcą gry EA Sports.