fot.: Polsat

Boczne wydania „Wydarzeń” ze studia kanału „Wydarzenia 24”

Od poniedziałku, 22 listopada, wybrane wydania serwisu informacyjnego Polsatu będą emitowane ze studia kanału "Wydarzenia 24" - dowiedziała się redakcja tvpolsat.info i omediach.info. Zmiana będzie dotyczyć dwóch odsłon programu - o 12:50 i 15:50.

Od poniedziałku, 22 listopada, wybrane wydania serwisu informacyjnego Polsatu będą emitowane ze studia kanału „Wydarzenia 24” – dowiedziała się redakcja tvpolsat.info i omediach.info. Zmiana będzie dotyczyć dwóch odsłon programu – o 12:50 i 15:50.

Przyczyną jest ułatwienie realizacji audycji w Polsat News podczas m.in. programów specjalnych. Dotychczas w takich sytuacjach redakcja kanału informacyjnego korzystała ze studia Polsat Rodzina. Nowe miejsce produkcji „Wydarzeń” nie będzie miało wpływu na zespół stacji „Wydarzenia 24”. Kanał ten w dalszym ciągu będzie emitować wszystkie wydania głównego serwisu informacyjnego Polsatu.

Ze studia B na co dzień korzysta nadający od września kanał „Wydarzenia 24”. Fot. Polsat

„Wydarzenia” były już realizowane w studiu B (z którego korzystała m.in Superstacja) podczas remontu głównego studia Polsat News w lipcu br. Zamontowano wtedy stół oraz podest nawiązujący do scenografii głównego kanału informacyjnego Polsatu

Już wkrótce nowa oprawa

Według naszych nieoficjalnych informacji, już wkrótce „Wydarzenia” otrzymają nową oprawę graficzną. Zmianie ulegnie m.in. czołówka oraz sygnał programu. Bez większych zmian pozostanie natomiast znak graficzny z charakterystyczną, białą strzałką na czerwonym tle.

Intro ma być utrzymane w ciemniejszych barwach niż dotychczas, a w animacji zobaczymy grę świateł na poszczególnych detalach. To styl znany m.in. z amerykańskich kanałów informacyjnych takich jak Fox News. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja, zespół jest już po pierwszych próbach kamerowych w studiu.