fot.: Polsat

Książka „Znikająca Polska” Piotra Witwickiego trafia do sprzedaży. Redaktor naczelny Interia.pl o transformacji

We wtorek, 16 listopada do księgarń trafi najnowsza książka Piotra Witwickiego, dziennikarza Polsat News i redaktora naczelnego Grupy Interia. "Znikająca Polska" jest opowieścią o skutkach transformacji ekonomicznej.

We wtorek, 16 listopada do księgarń trafi najnowsza książka Piotra Witwickiego, dziennikarza Polsat News i redaktora naczelnego Grupy Interia. „Znikająca Polska” jest opowieścią o skutkach transformacji ekonomicznej.

„Znikająca Polska” to historia transformacji opowiedziana z perspektywy miasta średniej wielkości. Położony w północnej Polsce – Włocławek jest miejscowością nazywaną „polskim Detroit”. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był to wielki przemysłowy ośrodek. Mieściły się tam zakłady azotowe, włókiennicze, metalowe, czy też ceramiczne.

Po 1989 roku miasto się zmieniło wskutek prywatyzacji przedsiębiorstw i brutalnej reformy administracyjnej. W krajobrazie Włocławka zaczęły dominować zrujnowane fabryki, rodziła się drobna przedsiębiorczość. Najnowsza książka Piotra Witwickiego prezentuje historie zwykłych mieszkańców, którzy pozostali w upadającym mieście.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Witwicki (@piotrwitwicki)

Piotr Witwicki jest redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, koordynatorem polsatnews.pl i gospodarzem programów Polsat News. Dziennikarz związany jest z Telewizją Polsat od 2008 roku. Wcześniej pracował m.in. w TVP i TVN. Witwicki jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Premiera książki „Znikająca Polska” już 16 listopada.