fot.: Polsat

Robert Janowski zwycięzcą show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wkrótce kolejna edycja

12 listopada 2021 roku dowiedzieliśmy się, kto wygrał show "Twoja twarz brzmi znajomo 15". "Złotą twarz" i czek na 100 tysięcy złotych na cel charytatywny otrzymał Robert Janowski.

12 listopada 2021 roku dowiedzieliśmy się, kto wygrał show „Twoja twarz brzmi znajomo 15”. „Złotą twarz” i czek na 100 tysięcy złotych na cel charytatywny otrzymał Robert Janowski.

Robert Janowski zachwycił jurorów i innych uczestników już w pierwszym odcinku, kiedy to wcielił się w Halinę Kunicką i zaśpiewał piosenkę „Od nocy do nocy”. Później pokazał swoje kolejne twarze, między innymi energetycznego Czadomana, roztańczonej Raffaelli Carr, a także spokojnego Stinga. W finale Robert Janowski wcielił się w Erica Claptona. Wykonał najsłynniejszą wersję piosenki „Layla” – unplugged.

– Dzisiaj po prostu pozamiatałeś tą swoją naturalnością, ale jednocześnie taką potęgą w głosie, ale też twoją wrażliwością. To jest jakieś magiczne, co za każdym razem wnosisz na tę scenę. W zasadzie zmierzyłeś się tu z samymi legendami, i na pewno nie będzie przesadzone to, co teraz powiem, że jesteś legendą tego programu! – powiedział Gromee, juror programu.

Aktor i prezenter przekazał czek na 100 tysięcy złotych na rzecz Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat.

Robert Janowski w finale "Twoja twarz brzmi znajomo"
Robert Janowski – fot. Polsat

W finale Kurdej-Szatan, Łaska i Zdrójkowski

Drugie miejsce zajęła Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka w finale zaśpiewała najnowszy utwór Adele„Easy on me”. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Adam Zdrójkowski, który wcielił się w postać Dave’a Gahana z Depeche Mode. Aktor wykonał koncertową wersję piosenki „Enjoy the silence”. „Żelazną twarz” otrzymała Kasia Łaska. Aktorka dubbingowa wykonała utwór australijskiej piosenkarki Sia„Titanium”.

Adam Zdrójkowski w finael "Twoja twarz brzmi znajomo"
Adam Zdrójkowski – fot. Polsat

Występy specjalne w finale

Finałowy odcinek otworzył występ finalistów. Wcielili się oni w członków zespołu ABBA. Barbara Kurdej-Szatan jako Agnetha Fältskog, Katarzyna Łaska jako Anni-Frid Lyngstad, Robert Janowski w roli Björna Ulvaeusa i Adam Zdrójkowski jako Benny Andersson wykonali kawałek „Voulez Vous”.

Ponadto Paulina Sykut-Jeżyna oraz Tomasz Ciachorowski wcielili się w Katy Perry oraz Snoop Dogga i wykonali utwór „California Gurls”. Natomiast Klara Williams oraz Chris Cugowski odtworzyli występ Suzi Quatro i Chrisa Normana, zaśpiewali balladę „Stumblin’ in”.

Paulina Sykut-Jeżyna i Tomasz Ciachorowski
Paulina Sykut-Jeżyna i Tomasz Ciachorowski – fot. Polsat

Piętnasty sezon „Twoja twarz brzmi znajomo” można było oglądać w piątkowe wieczory w Polsacie. Występy uczestników oceniali Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski i Gromee. Show prowadzili Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Tuż po finale na platformie Polsat Go zadebiutowała seria „Twoja twarz brzmi znajomo. Musisz to zobaczyć!”. W 2022 roku Telewizja Polsat planuje pokazać kolejną edycję show.