fot.: Facebook/Przemysław Iwańczyk

„Cafe Euro” w Polsacie Sport z nowego studia (foto)

Przemysław Iwańczyk, dziennikarz Polsatu Sport i Gazety Wyborczej opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie scenografii programu "Cafe Euro", który już 7 czerwca startuje na antenie Polsatu Sport oraz Polsatu Sport HD. Znajdą się w nim skróty wybranych meczów, analizy i komentarze.

Codzienny, dwugodzinny program informacyjno-publicystyczny dotyczący Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 będzie można oglądać od 22:45 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD, w tym pierwsze 15 minut również w Polsat News (część newsowa).

Gospodarzami „Cafe Euro” będą: Mateusz Borek, Bożydar Iwanow, Jerzy Mielewski, Marek Magiera i Marcin Lepa, a ekspertami w studiu: Adam Nawałka, Andrzej Strejlau, Cezary Kucharski, Andrzej Juskowiak, Wojciech Kowalczyk i Roman Kosecki. Wywiady z naszymi zawodnikami oraz trenerem przeprowadzą z kolei: Roman Kołtoń, Cezary Kowalski i Marcin Feddek.

W programie znajdą się również reportaże, analizy meczów, omówienia taktyczne, zapowiedzi kolejnych spotkań, realizowane przy pomocy trójwymiarowego systemu Orad, informacje dla kibiców itp. Jak poinformował Marian Kmita, szef Polsatu Sport, w rozmowie z Dziennikiem. Gazetą Prawną, Polsat ma prawa do pokazywania skrótów wszystkich meczów polskiej drużyny, finału i półfinału (skróty potrwają 90 sekund). Kanał uzyskał je bezpłatnie od TVP na podstawie ustawy o publicznym nadawcy i jego obowiązkach.

Cafe Euro
foto: Przemysław Iwańczyk, profil dziennikarza na Facebooku