Ruszyła "TV MOBILNA" w Cyfrowym Polsacie

Info TV FM – spółka zależna Cyfrowego Polsatu uruchomiła nową usługę – „TV MOBILNA” – działającą w technologii naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). „TV MOBILNA” jest dostępna na wybranych urządzeniach przenośnych, a także na domowym telewizorze poprzez najnowszy dekoder DVB-T wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat Technology.

Już od dzisiaj ta nowatorska na polskim rynku usługa będzie oferowana przez platformę Cyfrowy Polsat oraz sieć Plus. „TV MOBILNA” to płatny pakiet 20 kanałów kodowanych – 8 telewizyjnych i 12 radiowych. W jego ofercie znajdują się stacje z czterech kategorii tematycznych: sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra, filmowe Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, informacyjna Polsat News, dziecięca Nickelodeon oraz rozgłośnie: Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, RMF FM, RMF MAXXX, Radio TOK FM, Radio ROXY FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio PiN, Radio Bajka, Moje Polskie Radio. Dekodery do odbioru „TV MOBILNEJ” dają dodatkowo dostęp do ogólnodostępnych stacji (FTA) nadawanych w ramach 3 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, w tym m.in. Polsatu, TVN-u, Polsatu Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7.

Odbiór prawdziwej telewizji w czasie rzeczywistym, w ramach usługi „TV MOBILNA”, jest możliwy zarówno na urządzeniach przenośnych – za pośrednictwem mobilnego dekodera M-T 5000, łączącego się siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym, np. smartfonem, tabletem lub laptopem – jak i na domowym telewizorze, po zastosowaniu dekodera DVB-T T-HD 1000, bez konieczności posiadania dostępu do Internetu. Pakiet kanałów płatnych kodowany jest w systemie dostępu warunkowego holenderskiej firmy Irdeto, będącej jednym z liderów międzynarodowego rynku w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych.

Nowa usługa realizowana jest w technologii DVB-T (tej samej, w której uruchamiana jest obecnie w Polsce naziemna telewizja cyfrowa). Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie generuje transferu danych i w związku z tym opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa.

Uruchamiana dzisiaj przez Info TV FM „TV MOBILNA”, jest oferowana zarówno klientom indywidualnym, jak i hurtowym. W dniu startu usługę można kupić w sieciach sprzedaży platformy Cyfrowy Polsat oraz sieci Plus, które jako pierwsze podpisały z Info TV FM umowy o współpracy.

Usługa „TV MOBILNA” jest świadczona w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info TV FM. Do emisji programów wykorzystywana jest infrastruktura spółki Info TV Operator, składająca się z sieci nadajników radiowych usytuowanych w 31 największych miastach w Polsce, m.in. Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze. Grupę docelową usługi stanowią klienci znajdujący się w zasięgu technicznym i jednocześnie posiadający urządzenie mobilne. Planowany zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób. Wraz z rozbudową sieci, zasięg usługi będzie sukcesywnie rósł. Zamieszczona na stronie cyfrowypolsat.pl mapa zasięgu, umożliwia każdemu z przyszłych abonentów samodzielne dokonanie weryfikacji dostępności usługi w jego miejscu zamieszkania.

„TV MOBILNA” jest dostępna na wybranych urządzeniach przenośnych: smartfonach, tabletach, laptopach oraz dekoderach. Na smartfony, tablety i laptopy dociera ona dzięki „kieszonkowemu” odbiornikowi M-T 5000, który współpracuje z systemami operacyjnymi iOS, Android i Windows. Aby korzystać z usługi, w pierwszym kroku należy pobrać z Apple App Store albo Google Play bezpłatną aplikację „TV MOBILNA” i zainstalować ją na swoim telefonie lub tablecie. Warunkiem koniecznym do odbioru usługi jest także znalezienie się w jej zasięgu, połączenie z odbiornikiem M-T 5000 za pośrednictwem Wi-Fi oraz opłacenie abonamentu. Producentem M-T 5000 oraz autorem dedykowanych do niego aplikacji „TV MOBILNA” jest firma Valups Corporations.

Kolejnym urządzeniem dającym dostęp do usługi „TV MOBILNA” jest najnowszy model dekodera DVB-T, wyprodukowany w fabryce Cyfrowy Polsat Technology – T-HD 1000. Pozwala on na odbiór zarówno bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, jak i płatnych kanałów nadawanych w ramach usługi „TV MOBILNA” – w standardowej i wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo został on wyposażony w aplikację ipla. Użytkownik po podłączeniu dekodera do Internetu może korzystać z bezpłatnych zasobów największego w Polsce serwisu online video.

Ipla zapewnia dostęp do kanałów linearnych, transmisji na żywo z najpopularniejszych wydarzeń – także w jakości HD – oraz ogromnej ilość treści telewizyjnych na życzenie, takich jak seriale, programy telewizyjne i relacje sportowe. W ofercie ipla znajdują się programy znane z ponad dwudziestu stacji TV w tym: Polsatu, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsatu News, TV Biznes, Superstacji, Polsatu Cafe, WeddingTV, Cartoon Network, MTV, Polsatu Play, 4FunTV, Comedy Central, Nickelodeon, Rebel:TV, Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra.

T-HD 1000 to model dekodera opracowany także z myślą o podróżowaniu, turystach i osobach spędzających wolny czas poza domem. Dzięki możliwości podłączenia go do typowego gniazdka samochodowego 12 V (czyli z akumulatora), które jest powszechne również w przyczepach kempingowych, najnowszy odbiornik wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat Technology umożliwi odbiór telewizji w trakcie jazdy (po podłączeniu do przenośnych odbiorników TV) lub w plenerze, będąc interesującym rozwiązaniem dla osób, które nawet podczas wypoczynku nie chcą rozstać się z ulubionymi programami telewizyjnymi.

Specyfikacja techniczna M-T 5000:
Standard transmisji
DVB-T
Pasma
VHF (175–230 MHz)
UHF (470–790 MHz)
Antena
Antena prętowa, dł. całkowita 15 cm
Moduł Wi-Fi
Standardy IEEE 802.11b/g
Antena wewnętrzna
Port
Port USB typu mini B (do ładowania urządzenia)
Bateria
Wymienna bateria litowo-jonowa
1050 mAh 3,7 V
Napięcie wejściowe
5 V, prąd stały (doprowadzany za pomocą kabla do ładowania)
Zużycie mocy
Praca mniej niż 1,2 W
Wyłączone mniej niż 10 mW
Prąd ładowania/Czas ładowania i czas pracy
5 V / 500 mA prąd stały; ok. 180 min
Temperatura pracy urządzenia
0–35°C
Wymiary
52 x 92 x 12 mm (szer./wys./gł.) (bez wystających części, gdy antena nie jest wysunięta)
Masa
Ok. 70 g (bez elementów dodatkowych)

Wymagania systemowe i wspierane urządzenia
Telefony z systemem Apple iOS (procesor 800 MHz lub szybszy oraz system operacyjny iOS w wersji 5.0 lub nowszej).
Wspierane urządzenia to między innymi:
iPhone 4S
iPhone 4

Tablety z systemem Apple iOS (procesor 800 MHz lub szybszy oraz system operacyjny iOS w wersji 5.0 lub nowszej).
Wspierane urządzenia to między innymi:
iPad 3
iPad 2
iPad

Telefony z systemem Google Android (procesor 1GHz lub szybszy oraz system operacyjny Android OS w wersji 2.3 lub nowszej).
Wspierane urządzenia to między innymi:
Huawei P1S
Huawei D Quad
HTC Sensation XL
HTC Evo 3D
HTC Sensation
HTC Desire HD
HTC One X
LG P920 Optimus 3D
LG Swift 2X P990
LG Optimus 4X HD P880
LG P936
LG P720
LG P970
LG Prada
Samsung i9100 Galasy S II
Samsung N7000 Galaxy Note
Samsung i9250 Galaxy Nexus
Sony Xperia S
Sony Ericsson Arc
Sony Ericsson Arc S
Sony Ericsson Xperia Active
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia PLAY
Sony Ericsson Xperia neo
Motorola Razr

Tablety z systemem Google Android (procesor 1GHz lub szybszy oraz system operacyjny Android OS w wersji 2.3 lub nowszej).
Wspierane urządzenia to między innymi:
Acer Iconia
Asus Eee Pad Transformer
Motorola Xoom
Motorola Xoom 2
Motorola Xoom 2 ME
Samsung Galaxy Tab 8.9
Samsung Galaxy Tab P1000
Samsung Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE
Sony Tablet S
ZTE Light Tab 2 V9A
LG F100S
Toshiba AT200

Komputery z systemami operacyjnymi:
Windows XP
Windows 7
Windows Vista
w wersjach 32 i 64 bity

Specyfikacja techniczna dekodera T-HD 1000:
Standard transmisji
DVB-T
Anteny
Dwa wejścia antenowe ANT1, ANT2 do podłączenia anteny pokojowej lub zewnętrznej:
Pasma: VHF (174…230 MHz), UHF (470…870 MHz)
Poziom sygnału: -83dBm … -10dBm dla sygnału 64QAM, 3/4CR, 1/8GI
Złącza IEC 60169-2
Antena zintegrowana:
Pasmo: UHF 470…870 MHz
Minimalny poziom natężenia pola: 75 dBμV/m
Video
H.264/MPEG-4 AVC (Part 10 High Profile L4.0), MPEG-2 (ISO/IEC 13818-2 MP@HL)
Rozdzielczość 1080i, 720p, 576p
Konwersja SD do HD
Audio
Kodowanie: ISO/IEC 1172-3 MPEG-1 warstwa I & II
Dolby Digital Plus, Dolby Digital
Tryb audio: stereo, mono
Interfejsy zewnętrzne
Wyjście HDMI z HDCP, 1080i/720p/576p
Wyjście SCART: rozdzielczość SD (720×576), PAL
LAN (Ethernet): 10/100 Base-T/TX, Auto-MDIX, złącze RJ-45
Dwa porty USB 2.0 typu host, 480 Mbit/s, złącza typu USB-A, prąd wyjściowy 500+900 mA
Zasilanie
Z napięcia stałego +12 V/2 A lub z napięcia przemiennego 230 V~ poprzez adapter sieciowy
Pobór mocy dekodera w trybie czuwania: maks. 0,3 W
Gabaryty
Wymiary obudowy (szerokość x głębokość x wysokość): 195 mm x 135 mm x 30 mm
Możliwość użytkowania w pozycji poziomej lub pionowej po ustawieniu w podstawce
Masa dekodera: 0,4 kg
Warunki eksploatacji
Warunki pracy: +10 do +35°C, wewnątrz pomieszczeń
Warunki przechowywania: -20 do +50°C

Pakiet 20 kodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych kosztuje 19,90 zł, a dedykowane do usługi „TV MOBILNA” dekodery, zapewniające dodatkowo dostęp do bezpłatnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej, można kupić już za 1 zł.

Cyfrowy Polsat oferuje dwa modele płatności za usługę „TV MOBILNA” – abonamentowy oraz przedpłacony. Obydwa rozwiązania zapewniają dostęp do pełnej oferty Pakietu Ekstra oraz bezpłatnych kanałów nadawanych w ramach cyfrowej telewizji naziemnej.

Oferta z abonamentem to stały dostęp do telewizji mobilnej za jedyne 19,90 zł miesięcznie – niezależnie od ilości urządzeń, na których odbieramy usługę. Klienci mogą wybierać pomiędzy umową na 15 lub 29 miesięcy, otrzymując jednocześnie odpowiednio 3 lub 6 miesięcy Pakietu Ekstra w prezencie. Obydwa dekodery do odbioru „TV MOBILNEJ” oferowane są w dwóch opcjach do wyboru: zakupu bądź udostępnienia – „kieszonkowy” M-T 5000 za 99 zł jednorazowej opłaty a DVB-T T-HD 1000 za 1 zł. Posiadając usługę na jednym z dekoderów, drugi można dokupić w dowolnym momencie i cieszyć się zarówno telewizją domową, jak i mobilną w ramach jednej opłaty abonamentowej.

Dzięki formie przedpłaconej korzystania z usługi, klient zapewni sobie dostęp do usługi „TV MOBILNA” bez konieczności związywania się umową z operatorem. Za mobilny dekoder z Pakietem Ekstra na 6 miesięcy zapłacimy 329 zł. Dekoder domowy z usługą na 6 miesięcy kosztuje 199 zł.

Po okresie promocyjnym klient może w dalszym ciągu korzystać z Pakietu Ekstra, płacąc za niego zgodnie z cennikiem 21,90 zł miesięcznie, skorzystać z bieżących promocji na zakup oferty płatnej bądź oglądać wyłącznie ogólnodostępne kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Urządzenia znajdujące się w ofercie Cyfrowego Polsatu posiadają wieczystą gwarancję. Aby z niej skorzystać, należy utrzymywać aktywną usługę – nieprzerwanie opłacać miesięczny abonament albo regularnie doładowywać usługę prepaid.

„TV MOBILNA” można łączyć w ramach cross promocji z innymi usługami Cyfrowego Polsatu – telewizją, Internetem bądź Multiofertą – otrzymując atrakcyjne korzyści. Posiadając dwie usługi Cyfrowego Polsatu, nie tylko otrzymamy 3 lub 6 miesięcy „TV MOBILNEJ” w prezencie, ale także będziemy za nią płacić o 10 zł mniej – tylko 9,90 zł miesięcznie. Z cross promocji mogą skorzystać klienci „TV MOBILNEJ” w opcji abonamentowej.