Gala UFC 267 w Polsat Sport i Polsat Box Go

Już w sobotę, 30 października na Etihad Arena w Abu Zabi odbędzie się 267. gala organizowana przez UFC. W walce wieczoru dojdzie do mistrzowskiego starcia o pas w kategorii półciężkiej należący od ponad roku do Jana Błachowicza.

Już w sobotę, 30 października na Etihad Arena w Abu Zabi odbędzie się 267. gala organizowana przez UFC. W walce wieczoru dojdzie do mistrzowskiego starcia o pas w kategorii półciężkiej należący od ponad roku do Jana Błachowicza.

Gala UFC 267 odbywająca się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich to wydarzenie, na które polscy kibice MMA długo czekali. W dwóch kartach walk zaplanowano w sumie 14 pojedynków. W trzech z nich pojawią się zawodnicy z Polski.

Jan Błachowicz po raz kolejny bronić będzie pasa mistrzowskiego. Rywalem polskiego zawodnika będzie Glover Teixeira. Podczas wydarzenia do oktagonu wejdzie jeszcze dwóch Polaków: Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk.

 

Studio gali na antenie Polsat Sport rozpocznie się o godz. 17.00, a start pojedynków z karty głównej zaplanowany jest na godz. 20.00. UFC 267 można również obejrzeć za pomocą aplikacji Polsat Box Go.

Kto walczy na UFC 267?

W walce wieczoru rękawice skrzyżują: pierwszy Polak, który został mistrzem UFC, utytułowany grappler – Jan „Cieszyński Książę” Błachowicz (28-8, 8 KO) oraz posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu Glover Teixeira (32-7, 18 KO). Stawką tego pojedynku będzie pas w kategorii półciężkiej. Polak będzie bronił po raz drugi tytułu zdobytego we wrześniu 2020 roku.

Jedną z równie ciekawie zapowiadających się walk będzie starcie o tymczasowy pas wagi koguciej. Do walki o tytuł stanie pochodzący z Rosji Peter „No Mercy” Yan (15-2, 7 KO) oraz zajmujący 3 miejsce w rankingu wagi koguciej UFC Amerykanin Cory „Sandman” Sandhagen.

Bez wątpienia hitowym spotkaniem będzie również pojedynek wybitnego zapaśnika, mistrza świata w sambo bojowym w wadze 74 kilogramów Islama Makhacheva (20-1, 3 KO) i efektownie walczącego Dana „The Hangmana” Hookera.

W kategorii ciężkiej będzie można zobaczyć kolejnego zawodnika z Polski. Wracający do oktagonu UFC, ważący prawie 113 kilogramów Marcin „Tybur” Tybura (22-6, 9 KO) podejmie słynącego z walki w stójce Aleksandra Wołkowa (33-9, 22 KO).

Kolejną pozycją zaplanowaną w głównej karcie walk jest spotkanie pochodzącego z Chin Li „The Leech” Jinga (18-6, 9 KO) i popularnego Khamzata „Borza” Chimaeva (9-0, 6 KO).

Główną kartę walkę UFC 267 otworzy pojedynek dwóch cienionych zawodników kategorii półciężkiej: Rosjanina Magomeda Ankalaeva (15-1-0) ze Szwajcarem Volkanem „No Time” Oezdemirem (17-5-0).

Dodatkowo we wstępnej karcie walk zaplanowano 8 ciekawych spotkań. W jednym z nich pochodzący z Polski Michał „Lord” Oleksiejczuk (15-4, 10 KO) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Shamilem Gamzatovem (14-0, 5 KO). W oktagonie na Etihad Arena pojawią się również: Amanda Ribas vs Virna Jandiroba, Tagir Ulanbekov vs Allan Nascimento, Zubaira Tukhugov vs Ricardo Ramos, Yaozong Hu vs Alen Amedovski, Damir Ismagulov vs Magomed Mustafaev, Albert Duraev vs Roman Kopylov oraz Makwan Amirkhani vs Lerone Murphy.