fot.: Telewizja Puls

Puls 2 w jakości HD w Polsat Box. Pozycja na liście kanałów bez zmian

W piątek, 22 października dojdzie do podmiany kanału Puls 2 na wersję w jakości HD w Polsat Box. Pozycja na liście kanałów pozostanie bez zmian.

W piątek, 22 października dojdzie do podmiany kanału Puls 2 na wersję w jakości HD w Polsat Box. Pozycja na liście kanałów pozostanie bez zmian.

Nadawca kanału, Grupa Telewizja Puls zmienia standard nadawania stacji Puls 2 z SD na HD. Dojdzie do niej u wszystkich nadawców satelitarnych, w tym w Polsat Box (dawniej Cyfrowy Polsat). Kanał będzie można znaleźć bez zmian na pozycji 157 listy kanałów Polsat Box.

Warto również zaznaczyć, że w związku z zaplanowanym na pierwszą połowę 2022 roku refarmingiem zmieni się standard nadawania telewizji naziemnej. Obecny zostanie zastąpiony nowszym i bardziej efektywnym standardem DVB-T2/HEVC, dzięki czemu kanały nadawane naziemnie – w tym TV Puls i PULS 2 – także będą dostępne w jakości HD.

Koniec konfliktu między TV Puls a Cyfrowym Polsatem (obecnie Polsat Box) – Puls 2 w ofercie platformy

15 kwietnia br. do oferty Polsat Box (wtedy Cyfrowy Polsat) dołączył kanał Puls 2, który jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej na multipleksie numer 2. Kanał umieszczono na pozycji 157, czyli w miejscu, w którym była wcześniej TV Puls. Główny kanał grupy został przesunięty na kanał 59. Zastąpił kanał Lifetime. To zakończyło toczony od 2017 roku spór o pozycję kanału na liście operatora.