Polsat VOD ogólnodostępną aplikacją Telewizji Polsat

Telewizja Polsat pod koniec sierpnia udostępniła nowy serwis telewizji hybrydowej w naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach usługi dostępna jest aplikacja Polsat VOD.

Telewizja Polsat pod koniec sierpnia udostępniła nowy serwis telewizji hybrydowej w naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach usługi dostępna jest aplikacja Polsat VOD.

Polsat VOD to biblioteka wideo na życzenie z produkcjami znanymi z kanałów Grupy Polsat Plus. Dzięki usłudze widzowie naziemnej telewizji cyfrowej mogą ponownie obejrzeć swoje ulubione programy i seriale. Aplikacja zawiera większość pozycji programowych dostępnych w Polsat Go – nowym serwisie Telewizji Polsat. Produkcje są oferowane bezpłatnie, w modelu reklamowym (AVOD).

Aby móc korzystać z biblioteki Polsat VOD, należy posiadać odbiornik umożliwiający korzystanie z usług telewizji hybrydowej (HbbTV w wersji co najmniej 1.5) podłączony do internetu. W wybranych modelach telewizorów konieczne jest też włączenie w menu funkcji HbbTV. Jeżeli urządzenie spełnia wymagania, wówczas po włączeniu wybranych kanałów Grupy Polsat Plus – np. Polsat i Super Polsat (MUX 2) – po prawej stronie wyświetli się menu telewizji hybrydowej. Domyślnie kursor ustawiony jest na kafelku Polsat VOD. Sterując strzałkami można wybrać inne usługi HbbTV Telewizji Polsat.

Polsat VOD
Polsat VOD ma zbliżony wygląd do Polsat Go

HbbTV w Telewizji Polsat

Pod koniec sierpnia ruszył nowy serwis wideo HbbTV Telewizji Polsat w telewizji naziemnej. Został on zaprojektowany i wdrożony przez Pawła Tutkę oraz Pion Projektów Internetowych Grupy Polsat Plus. Z serwisu można korzystać na terytorium Polski. W ramach niego dostępne są m.in. biblioteka Polsat VOD, prognoza pogody z Polsat News, czy też zapowiedzi programów telewizyjnych.