Marek Piotr Wójcicki żegna się z Polsat News

Z końcem września Marek Piotr Wójcicki zakończy pracę w kanale informacyjnym Polsatu - ustaliła redakcja omediach.info i tvpolsat.info.

Dziennikarz prowadził w Polsat News głównie popołudniowe pasmo informacyjne „W rytmie dnia” oraz wieczorne serwisy w ramach „Wieczornych Wydarzeń” i cyklu „Obraz dnia”. W przeszłości był również gospodarzem m.in. „Godzin szczytu”, „Newstelegrafu”, „Tematów dnia” i „To jest dzień”.

fot. Polsat

Marek Piotr Wójcicki swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w 1996 w Radiu Dla Ciebie, gdzie pełnił funkcję reportera, wydawcy i prezentera. Od 2004 do 2007 kierował redakcją informacji. W 2007 roku przeszedł do TVN24, gdzie prowadził serwisy biznesowe, a później współtworzył kanał TVN CNBC Biznes. Od 2010 roku związany jest z TV Biznes – początkowo przygotowując i prowadząc audycję „Ekonomia i rynek” we współpracy z „Rzeczpospolitą.

Później na stałe dołączył do redakcji kanału, prowadząc serwisy informacyjne i rozmowy z gośćmi. Później prowadził również audycje w Polsat Biznes i Polsat News 2. Po rezygnacji programów na żywo w Polsat News 2, dołączył na stałe do redakcji głównego informacyjnego Polsatu.

To kolejne odejście z Polsat News w ostatnim czasie. Z końcem sierpnia z kanałem rozstali się m.in. Magdalena Cenker, Michał Giersz, Grzegorz Łaguna, Michał Banasiak.