Polsat Viasat History pokaże „II wojnę światową z drona”

13 września, o godzinie 22:00, premiera sześcioodcinkowej serii „II Wojna światowa z drona”. Historycy i eksperci z pomocą nowoczesnych technologii przemierzają Europę, aby odkryć nowe elementy konfliktu i ożywić niektóre z nieznanych historii II wojny światowej.

Wiele terenów wciąż nosi fizyczne blizny po największym światowym konflikcie. Zniszczone budynki, opuszczone wioski, wraki samolotów i statków stały się przejmującymi symbolami odwagi i poświęcenia. W nowym programie Polsat Viasat History, historycy zajmujący się polami bitew oraz eksperci wojskowi użyją dronów, aby ponownie przyjrzeć się miejscom, które odgrywały kluczową rolę podczas II wojny światowej. Każdy z odcinków będzie stanowił osobną historię. Pierwszy odcinek poruszy temat udziału afroamerykańskich żołnierzy w ofensywie w Ardenach. Eksperci prześledzą drogę tych, którzy walczyli przeciwko rasizmowi w armii opartej na segregacji.

W kolejnych odcinkach historycy wyruszają m.in do Monte Cassino. To tam trwała jedna z najdłuższych i najkrwawszych kampanii II wojny światowej. Eksperci skupią się też na losach Malty, której los wisiał na włosku – aby zrozumieć, jak przetrwała oblężenie. Poruszony zostanie również temat D-Day, gdzie pionierskie drony pomagają ekspertom przeanalizować niemiecki system okopów. Zatopione szczątki czołgu pokazują, jak niebezpieczne były przygotowania do D-Day.