fot.: Wydarzenia 24

Ruszyła telewizja Wydarzenia 24 – nowy kanał Grupy Polsat Plus

1 września o godzinie 6:00 wystartował kanał Wydarzenia 24. Nowa telewizja informacyjna zastąpiła Superstację.

W ramówce kanału Wydarzenia 24 znalazły się wyłącznie serwisy informacyjne, w których prezentowane są najświeższe wieści z Polski i ze świata. Programy są realizowane w studiu przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie, w pomieszczeniu dotychczas wykorzystywanym przez Superstację. Kanał jest dostępny na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i w naziemnej telewizji cyfrowej – w MUX 4.

„Wydarzenia” o poranku

Pierwsze wydanie serwisu informacyjnego w Wydarzeniach 24 prowadziła Ewa Gajewska. Dziennikarka na co dzień pojawia się na antenie Polsat News w pasmach „Nowy dzień” i „W rytmie dnia”.

 

O wydarzeniach ze świata sportu opowiadał o poranku Marcin Lepa. Natomiast Ksenia Chlebicka prezentowała prognozę pogody.

Ksenia Chlebicka
Ksenia Chlebicka – fot. Wydarzenia 24

„Zawsze na bieżąco” – to hasło promujące nowy kanał Grupy Polsat Plus. Serwisy informacyjne są emitowane co pół godziny.

 

„Temat dnia” w Wydarzeniach 24

1 września „Tematem dnia” było wprowadzenie stanu wyjątkowego w miejscowościach graniczących z Białorusią. Komentarze z mediów społecznościowych przedstawiał Bartek Cebeńko.

Bartek Cebeńko
Bartek Cebeńko – fot. Wydarzenia 24

Od godziny 12:00 najnowsze informacje prezentuje Agata Wojtkowiak. Dziennikarka wcześniej była związana m.in. z Superstacją i TVP Poznań. W sierpniu br. zadebiutowała w „Wydarzeniach wieczornych”.

 

Popołudniowe wydania „Sportu” prowadził Łukasz Dubaniewicz, który przeszedł do kanału Wydarzenia 24 z Polsat News.

Łukasz Dubaniewicz
Łukasz Dubaniewicz – fot. Wydarzenia 24

Nowy kanał pokazuje wszystkie wydania flagowego programu informacyjnego Grupy Polsat Plus – „Wydarzenia”. O godzinie 12:50 i 15:50 z widzami spotkał się Piotr Jędrzejek.

Piotr Jędrzejek
Piotr Jędrzejek – fot. Wydarzenia 24

Wramba i Janiec w Wydarzeniach 24

Wioleta Wramba, znana z anteny Polsat News, prowadziła serwisy informacyjne od godziny 15:00.

Wioleta Wramba
Wioleta Wramba – fot. Wydarzenia 24

Gospodynią popołudniowych prognoz pogody była Klaudia Kroczek, która dołączyła do redakcji Telewizji Polsat. Nowa pogodynka wcześniej m.in. brała udział w konkursie Miss Polonia.

Klaudia Kroczek
Klaudia Kroczek – fot. Wydarzenia 24

 

O godzinie 20:00 zadebiutowała Aleksandra Janiec. Dziennikarka wcześniej była związana z TVN24, gdzie prowadziła między innymi „Teleserwis”.