Najnowszy sezon „Opowiem Ci o zbrodni” w październiku na Crime+Investigation Polsat

Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat. Debiut w tej produkcji ma także pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program.

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Produkcją kolejnego sezonu programu ponownie zajęła się firma Jolanta Gwardys Media. W czwartej serii programu OPOWIEM CI O ZBRODNI zobaczymy Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Joannę Opiat-Bojarską i Roberta Małeckiego. Do grona prowadzących dołączyła Katarzyna Grochola, która ze stacją Crime+Investigation Polsat związana jest od roku 2019, gdy została twarzą ogólnopolskiej kampanii STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET i prowadzącą program NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY zrealizowany ze wsparciem Centrum Praw Kobiet.

Przejmujące historie i gra aktorska

W czwartym sezonie OPOWIEM CI O ZBRODNI powraca w nowej odsłonie. Sztandarowy format telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym czołowi polscy pisarze kryminalni prezentują przed kamerą prawdziwe sprawy, został wzbogacony o inscenizacje, w których główne role zagrali znakomici polscy aktorzy.

– Sukces formatu OPOWIEM CI O ZBRODNI zachęcił nas do dalszego rozwoju tej produkcji i poszerzenia formuły. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze znakomitymi polskimi aktorami, aby przejmujące historie opowiadane przez wybitnych pisarzy zyskały jeszcze głębszy wymiar w inscenizacjach, które są bardzo ważną częścią naszego programu. Historie, które prezentujemy wydarzyły się naprawdę i chcemy pokazać je z zachowaniem pełnej wrażliwości i szacunku dla ofiar oraz ich rodzin. Wierzymy, że znakomita gra aktorska dodaje jakości temu, w jaki sposób ukazujemy historie. Jestem bardzo wdzięczna aktorom i pisarzom, którzy poświęcili nam swój czas, talent i wzięli udział w tym wyjatkowym projekcie  – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Olga Bołądź w odcinku prowadzonym przez Katarzynę Grocholę, wciela się w postać Hanny, która po latach trwania w przemocowym związku nie wytrzymała i ugodziła nożem swojego męża. W odcinku Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, w opowieści o zabójstwie trzech policjantów na terenie zakładu karnego, w rolę mordercy, strażnika więziennego, wcielił się Robert Gonera. Wojciech Chmielarz przedstawi sprawę mężczyzny, który zamordował swoją żonę i ukrył jej zwłoki w piwnicy. Fakty udało się ustalić po 20 latach dzięki pracy policjantów z gdańskiego „Archiwum X”. W inscenizacji główną rolę gra zagrał Lesław Żurek. Joanna Opiat-Bojarska zajęła się  głośną sprawą śmierci młodej dziewczyny – Zyty, która została zamordowana w 1994 r. Morderca został odnaleziony po prawie 30 latach . W tym odcinku w roli głównej pojawił się Piotr Głowacki. Igor Brejdygant, opowie o związku dwojga młodych ludzi, w którym alkohol był przyczyną dramatycznych wydarzeń. Główne role zagrali Magdalena Berus i Kamil Kula. Robert Małecki wraca do zaginięcia dziesięcioletniego Mateusza, który po zabawie nad rzeką w 2007 r. nigdy nie wrócił do domu. Jego ojciec do dzisiaj szuka odpowiedzi na pytanie co się stało z jego synem.W inscenizacji przejmującą rolę ojca chłopca zagrał Przemysław Bluszcz.

– Do udziału w czwartym sezonie programu zaprosiliśmy zawodowych aktorów. Ich obecność na planie bardzo urealniła tę opowieść o prawdziwej zbrodni i nadała jej niesamowity wymiar. Bo przypominam, my opowiadamy o zbrodniach które zdarzyły się naprawdę, o prawdziwych dramatach rodzin, ich rozpaczy, lęku, bezradności. Tylko zawodowy aktor potrafi te emocje przenieść na ekran. Kiedy kręciliśmy sceny z udziałem aktorów, to bardzo realnie, wprost namacalnie dotykaliśmy tego, co dotychczas było zapisem w jednym z tomów akt. Byliśmy świadkami zbrodni i to było bardzo dojmujące przeżycie. Mam nadzieje, że nasi widzowie doświadczą tych samych emocji.- komentuje producentka programu Jolanta Gwardys.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 22 października o godz. 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Stacja jest dostępna u największych nadawców w Polsce m.in. w Crime+Investigation Polsat jest dostępny w ofercie platform i serwisów streamingowych m.in. Polsat Box, CANAL+, UPC, Orange, Netia, Toya, Inea, Play Now, WP Pilot i CDA.

Emisja: w piątki od 22 października o 22:00 na Crime+Investigation Polsat