Polsat po 15 latach z nowym logo i oprawą [WIDEO]

Od poniedziałku 30 sierpnia Polsat i większość jego kanałów tematycznych (za wyjątkiem Polsat Music) nadają z nowym logo i oprawą graficzną.

To pierwsza tak duża zmiana wizualna w Polsacie od 15 lat. Po raz pierwszy od tego czasu główna antena odświeżyła swój znak graficzny. Kanał zmodyfikował swoją kolorystykę (z pomarańczowo-żółtej na żółto-granatową) oraz otrzymał autorski font i motyw muzyczny. Rewolucji uległo również główne hasło stacji z „Włącz emocje!” na „Wybierz swoje wszystko”.

Nowa identyfikacja Polsatu oparta jest na różnokolorowych falach (nawiązujących do promieni słońca), który plastyczny ruch na ekranie jest nowym motywem przewodnim stacji. Zmianie uległy wszystkie elementy graficzne – grafika antenowa, przerywniki, wizualizacja zapowiedzi programowych etc. Nową oprawę przygotowała agencja kreatywna Luxlotusliner.

Pozostałe anteny Polsatu również nadają w nowej odsłonie. Każdy znak oparty jest na jednym konkretnym wzorcu, który wyróżnia się dedykowanym kodem kolorystycznym uzależnionym od tematyki kanału tematycznego.

Nowa oprawa Polsatu po ponad 2 latach

Ostatnia zmiana oprawy Polsatu miała miejsce w lutym 2019 roku. Była oparta na materiałach life action, a głównym motywem graficznym było słońce z logo stacji. Natomiast 6 kwietnia kanały Super Polsat, Polsat 2, Polsat 1, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Doku, Polsat Film oraz Polsat Seriale zmieniły logo i oprawę graficzną. Było to nawiązanie do dotychczas obowiązującej identyfikacji, którą również zaprojektował Luxlotusliner.