fot.: Polsat News

Giersz, Białkowski, Łaguna, Cenker i Banasiak odchodzą z Polsat News

Z redakcji Polsat News odchodzi kilku reporterów i prezenterów. W gronie osób, które kończą współpracę z kanałem informacyjnym, znaleźli się m.in. Michał Giersz i Przemysław Białkowski.

O odejściu dziennikarzy z Polsat News poinformował portal Press.pl. Oprócz Michała Giersza i Przemysława Białkowskiego, z redakcją żegnają się także Grzegorz Łaguna, Magdalena Cenker i Michał Banasiak.

Michał Giersz jest z wykształcenia socjologiem. Od kilkunastu lat pracuje w zawodzie dziennikarza. Był związany z radiową Trójką i TVP Info. W 2015 roku dołączył do redakcji Polsat News, początkowo jako reporter. Później został prezenterem, a także jednym z gospodarzy „Nowego dnia”. W drugiej połowie 2020 roku przestał prowadzić program, a po kilku miesiącach na chwilę powrócił do porannego pasma Polsat News. W ostatnich miesiącach przygotowywał reportaże do „Wydarzeń”, prowadził „Studio Tokio” i był reporterem.

Przemysław Białkowski pracuje w Polsat News od 2009 roku. Początkowo był katowickim reporterem, a od 2013 roku prowadzi również programy na antenie stacji. Można go było oglądać w niemal wszystkich pasmach. W 2019 roku wygrał w plebiscycie portalu tvpolsat.info w kategorii prowadzący boczne wydania „Wydarzeń”. W ostatnich miesiącach, podobnie jak Michał Giersz, głównie przygotowywał reportaże do flagowego programu informacyjnego Telewizji Polsat.

Grzegorz Łaguna jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. W przeszłości był związany z „Życiem Warszawy”, TVP Olsztyn, TVN Warszawa i Wirtualną Polską. Przez lata pracował w Superstacji – prowadził m.in. autorski program „Debata Grzegorza Łaguny”. Wraz ze zmianą formuły Superstacji, dziennikarz odszedł ze stacji i rozpoczął współpracę z Meloradiem. W listopadzie 2019 roku zadebiutował na antenie Polsat News w roli reportera. Na antenie Polsatu zajmował się relacjami na żywo z najważniejszych wydarzeń politycznych i społecznych. Relacjonował m.in. wybory prezydenckie w 2020 roku. Współtworzył też „Wydarzenia 12:50”.

Magdalena Cenker związana jest z Telewizją Polsat od kilkunastu lat – początkowo z kanałem TV Biznes. Była reporterką i prezenterką, w późniejszym czasie również w Polsat News. Ostatnio przygotowywała reportaże do głównych wydań „Wydarzeń”.

Michał Banasiak w Polsat News pracował od kilkunastu miesięcy. Był łódzkim reporterem stacji. Wcześniej był wysłannikiem redakcji zagranicznej Telewizji Polskiej i współpracował z Instytutem Nowej Europy.