Dodatkowa walka na gali Polsat Boxing Promotions 21 sierpnia w Gdańsku

W piątek w Stoczni Gdańskiej odbyła się ceremonia ważenia przed galą bokserską grupy Polsat Boxing Promotions, ponadto organizatorzy poinformowali o dopisaniu do karty walk dodatkowego pojedynku. Największe emocje towarzyszą walce wieczoru pomiędzy Piotrem Gudelem i Radomirem Obruśniakiem o tytuł Mistrza Polski w wadze super piórkowej. Transmisja gali Polsat Boxing Promotions w sobotę od godziny 20:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Na sobotniej gali Polsat Boxing Promotions w Stoczni Gdańskiej fani obejrzą łącznie siedem pojedynków zawodowych. W piątek do karty walk organizatorzy dodali starcie pochodzącego z Gdańska Damiana Smagieła z utalentowanym Kubańczykiem Ihosvanym Rafaelem Garcią. Ciekawie zapowiada się także pojedynek Gracjana Królikowskiego z Niko Zdunowskim, którego zwycięzca podpisze profesjonalny kontrakt z grupą Polsat Boxing Promotions.

Transmisja z sobotniej gali rozpocznie się o godzinie 20:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie. W studiu prowadzonym przez Justynę Kostyrę wystąpią Krzysztof Kosedowski – brązowy medalista olimpijski z Moskwy, a także wiceprezesi Polsat Boxing Promotions: Grzegorz Proksa – były zawodowy mistrz Europy i Fiodor Łapin – trener mistrzów świata Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego. Pojedynki skomentują wspomniany Grzegorz Proksa i Andrzej Kostyra.

Polsat Boxing Promotions to nowy projekt na polskiej scenie pięściarskiej, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku. Twórcy PBP zapowiedzieli, że ich celem jest odbudowa potencjału krajowego boksu zawodowego oraz amatorskiego, poprzez wyszukiwanie talentów i całościową opiekę nad ich karierami. Słowa dotrzymują i po zakontraktowaniu kilku wartościowych zawodników, a także po wielu tygodniach przygotowań, w sobotę 21 sierpnia dojdzie do historycznej gali Polsat Boxing Promotions.

WYNIKI OFICJALNEJ CEREMONII WAŻENIA PRZED GALĄ POLSAT BOXING PROMOTIONS:

Imię i nazwisko Narożnik Rundy Kategoria wagowa Waga
1 Radomir Obruśniak Czerwony 10 x 3 minuty
(walka o tytuł Mistrza Polski) superpiórkowa (58,967 kg) 58,75 kg
Piotr Gudel Niebieski 58,75 kg
2 Ihosvany Rafael Garcia Czerwony 6 x 3 minuty 83 catchwaight 80,4 kg
Damian Smagieł Niebieski 82,5 kg
3 Konrad Erni Kaczmarkiewicz Czerwony 6 x 3 minuty 78 kg catchwaight 77,30 kg
Michał Łoniewski Niebieski 78,00 kg
4 Remigiusz Runowski Czerwony 4 x 3 minuty średnia
(72,575 kg) 73,50 kg
Kamil Zychiewicz Niebieski 72,95 kg
5 Gracjan Królikowski Czerwony 4 x 3 minuty półśrednia (66,678 kg) 66,70 kg
Niko Zdunowski Niebieski 66,90 kg
6 Kewin Gibas Czerwony 4 x 3 minuty catchweight
(71 kg) 68,80 kg
Islam Mayrasultanov Niebieski 69,40 kg
7 Mykola Nomerovskyi Czerwony 4 x 3 minuty superśrednia
(76,204 kg) 75,60 kg
Adrian Pruszewicz Niebieski 75,65 kg

Wszystko o boksie zawodowym i amatorskim oraz szczegółowy plan transmisji w kanałach sportowych Telewizji Polsat dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.