Wedding TV oficjalnie w CP

23 kwietnia o godzinie 17:00 rusza regularny przekaz kanału Wedding TV. Abonenci Cyfrowego Polsatu już teraz mogą go znaleźć na 61 pozycji listy kanałów. Emisja jest kodowana w systemie Nagravision 2.

23 kwietnia o godzinie 17:00 rusza regularny przekaz kanału Wedding TV. Abonenci Cyfrowego Polsatu już teraz mogą go znaleźć na 61 pozycji listy kanałów. Emisja jest kodowana w systemie Nagravision 2.

Przypomnijmy, że testy kanału ruszyły w połowie lutego połowie lutego, jednak dopiero teraz rozpoczyna się regularna transmisja. Wedding TV to kanał skierowany głównie dla kobiet między 18, a 34 rokiem życia, poświęcony relacjom partnerskim, romansom i ślubom. Na antenie prezentowane są programy prezentujące wszystkie etapy związku, od pierwszej randki, po zaręczyny i ślub, a także modę, gwiazdy ekranu i podróże.Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak organizowane są wesela w różnych zakątkach świata, usłyszeć porady ekspertów oraz dowiedzieć się, gdzie pojechać na wymarzony miesiąc miodowy.

Polska jest pierwszym krajem po Wielkiej Brytanii, w którym Wedding TV uruchamia wersję lokalną. Planowana jest dalsza ekspansja, m.in. na rynek rosyjski i rumuński. Po raz pierwszy kanał został wprowadzony na rynek brytyjski 4 grudnia 2006 roku.

– Bardzo cieszymy się, że nasi abonenci będą pierwszymi widzami w Polsce, mającymi możliwość zapoznania się z tak niezwykłą ofertą kanału Wedding TV. Wejście w związek małżeński jest dla polskich widzów bardzo ważnym i emocjonującym wydarzeniem, więc na pewno z przyjemnością będą śledzić programy kanału Wedding TV – powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. Wedding TV dołącza do pakietu Familijnego i jest już 39 polskojęzycznym kanałem w jego ramach. Trafi on do ponad miliona gospodarstw domowych, a tym samym do ponad 3 milionów widzów.

– Ogromnie się cieszymy, że programy Wedding TV będzie można oglądać w Cyfrowym Polsacie. Jesteśmy tym samym przekonani, że kanał spodoba się wszystkim widzom, których interesuje tematyka ślubów i wesel, jak również prawdziwych relacji partnerskich na każdym ich etapie. Wierzymy, że dzięki Wedding TV oferta Cyfrowego Polsatu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna, a sam kanał zyska na popularności – powiedział Marc Conneely, dyrektor generalny Wedding TV. Wedding TV będzie nadawany w polskiej wersji językowej, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy pojawią się na nim polskie produkcje.

Promo Wedding TV:
Parametry przekazu:
Hot Bird 6 (13.0°E)
tp. 130 (11.117V SR=27500 FEC=3/4)
ID: Wedding TV
PID V=2201
PID A=2211
PID PCR=2201
SID=14622
Kodowanie: Nagravision 2 (ProvID: 7101)

Źródło: Satkurier