fot.: TV Okazje

TV Okazje w multipleksie testowym Telewizji Polsat i BCAST

W drugiej połowie lipca do oferty multipleksu testowego DVB-T2 nadawanego przez Telewizję Polsat i BCAST dołączył kanał TV Okazje.

TV Okazje to całodobowy kanał emitujący telezakupy. Stacja nadaje od 1 marca 2018 roku. Częściowo należy do Grupy Polsat, Cyfrowy Polsat posiada 75,96% udziałów w spółce TVO Sp. z o.o.

Multipleks testowy DVB-T2/HEVC jest wspólnym przedsięwzięciem Telewizji Polsat i częściowo należącej do Cyfrowego Polsatu spółki BCAST. W jego zasięgu znajdują się mieszkańcy Warszawy (nadajnik Warszawa WTT, kanał nr 23) i Wrocławia (Sky Tower, kanał nr 41). W ofercie znajdują się obecnie stacje: Polsat HD, Telewizja Republika, TV Okazje i TV Regionalna.

TV Okazje w MUX L7

Kanał od wielu miesięcy jest dostępny w multipleksach lokalnych, m.in. w MUX L4, którego właścicielem jest MWE Teleport. W lipcu stacja TV Okazje dołączyła również do oferty MUX L7, multipleksu lokalnego dostępnego dla mieszkańców Lubina i okolic (kanał nr 43), którego operatorem technicznym jest BCAST. Spółka zawarła z TVL – właścicielem rezerwacji częstotliwości – umowę na dzierżawę częstotliwości.