Marki Cyfrowy Polsat i IPLA znikną z rynku?

Grupa Polsat Plus planuje zrezygnować z dwóch kluczowych marek: serwisu streamingowego - IPLA oraz platformy satelitarnej, IPTV i OTT - Cyfrowy Polsat.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu Press.pl wynika, że niebawem Cyfrowy Polsat rozpocznie sprzedaż swoich usług pod nową nazwą – Polsat Box. Natomiast platforma VOD z kanałami telewizyjnymi w pakietach bez długoterminowego zobowiązania zostanie zastąpiona przez Polsat GO. Ponadto Grupa Polsat Plus planuje uruchomić usługę Polsat Box GO.

Polsat Box
W urzędzie patentowym zarejestrowano znak towarowy Polsat Box – fot. UPRP

Cyfrowy Polsat jest platformą obecną na rynku od 1999 roku, początkowo pod marką Polsat 2 Cyfrowy. Jest obecnie największym dostawcą płatnej telewizji satelitarnej w Polsce. W ofercie posiada również usługi telewizji internetowej OTT oraz kablowej w technologii IPTV.

IPLA to internetowa platforma dostępu do treści wideo należąca do Grupy Polsat Plus. W jej ofercie znajduje się biblioteka VOD z produkcjami od różnych nadawców. Ponadto użytkownicy mają dostęp do ponad 100 kanałów telewizyjnych dostępnych w pakietach bez długoterminowego zobowiązania. Z aplikacji można korzystać na stronie WWW oraz na smartfonie, tablecie, laptopie, Smart TV, Apple TV czy Xboxie. Dzięki IPLI program można będzie również obejrzeć, przesyłając sygnał na inny ekran za pośrednictwem Chromecast czy AirPlay.

Kto rządzi?

19 lipca ruszyła kampania teaserowa, w której pojawia się zapowiedź zmiany identyfikacji wizualnej marek Grupy Polsat Plus. Spośród falujących linii wyłania się napis „Kto rządzi…?”. Z zielonych pasków ułożonych w kształt plusa uwidacznia się hasła „Kto rządzi 5G?” i „Kto rządzi internetem?”. Natomiast w tle napisu „Kto rządzi serialami?” można zaobserwować prostokąty.