fot.: Netia

Netia uruchamia usługę Netia Smart Building umożliwiającą elastyczne zarządzanie zasobami biura

Netia poszerzyła swoją ofertę dla biznesu o usługę Netia Smart Building, system w technologii Internet Rzeczy (Internet of Things). Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest elastyczne zarządzanie zasobami w biurach i budynkach.

Sprawne zarządzanie miejscami do realizacji obowiązków w biurze staje się coraz ważniejsze. Szczególnie w firmach, w których popularne jest wykonywanie pracy w trybie hybrydowym. Naprzeciw temu problemowi wychodzi firma Netia. Uruchamia usługę Netia Smart Building, wykorzystująca ekosystem IoT opracowany przez polski startup Zonifero. Dzięki temu rozwiązaniu można lepiej koordynować rezerwację biurek, miejsc parkingowych, czy też sal konferencyjnych. Ponadto dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy zyskują wygodny dostęp m.in. do statusu pracowników. Umożliwia też m.in. zgłaszanie usterek, czy innych uwag i pomysłów, a także przekazywanie powiadomień i wykonywanie różnego typu ankiet.

Netia Smart Building, dzięki wbudowanej zaawansowanej analityce, pozwala na pozyskanie wiedzy przydatnej przy podejmowaniu świadomych decyzji o optymalizacji i dostosowaniu do rzeczywistości. Przedsiębiorstwo może ograniczyć między innymi koszty wynajmu biura. Funkcjonalności aplikacji pozwalają też na sprawne dostosowanie procesów w firmach do zmieniających się wymagań regulacyjnych, dotyczących pracy zdalnej.

Netia jest liderem z zakresie usług komunikacyjnych dla sektora real estate w Polsce. Na bazie infrastruktury światłowodowej i nowoczesnych sieci Wi-Fi dostarczamy szereg zaawansowanych usług, które przenikają się i w znakomity sposób współgrają z rozwiązaniami smart building, bazującymi na IoT. Jestem przekonany, że jako część Grupy Polsat Plus, która intensywnie inwestuje w rozwój sieci 5G, staniemy się ważnym graczem w zakresie dostarczania rozwiązań IoT dla wielu sektorów gospodarki. Partnerstwo z Zonifero jest dopiero początkiem naszej ekspansji, jako centrum kompetencyjnego Grupy w tym zakresie – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Netia S.A.

Szczegółowe dane, w tym informację ile kosztuje Netia Smart Building, można znaleźć na stronie internetowej usługi.