fot.: Mikołaj Tym/Polsat

Wystartowały zdjęcia do drugiej części komedii „Fuks”

Rozpoczęto pracę na planie zdjęciowym filmu "Fuks 2". Kontynuacja polskiej komedii, dzięki której na wielkim ekranie zaistniał Maciej Stuhr, trafi do kin w 2022 roku.

Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów oraz „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość.

W kontynuacji hitu powróci nie tylko Maciej Stuhr, ale także legenda polskiego kina – Janusz Gajos. Poza nimi w głównej obsadzie komedii gangsterskiej pojawią się: Maciej Musiał, Katarzyna Sawczuk, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura oraz Paulina Gałązka.

Maciej Musiał i Kasia Sawczuk
W obsadzie filmu „Fuks 2” znaleźli się Maciej Musiał i Kasia Sawczuk – fot. Mikołaj Tym / Polsat

Pierwszy „Fuks” trafił do kin w 1999 roku i stał się przepustką do kariery dla nieznanego jeszcze Macieja Stuhra. W drugiej części „Fuksa” rolę młodego-gniewnego przejmie Maciej Musiał, filmowy syn Stuhra. Film produkuje House Media Company w koprodukcji z Grupą Polsat, a za jego rozpowszechnianie w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Premiera w 2022 roku.