fot.: Eleven Sports

Eleven Sports pozyskało prawa do Serie A TIM

Telewizja Eleven Sports pozyskała wyłączne prawa do pokazywania w Polsce rozgrywek Serie A TIM w sezonach 2021/22, 2022/23 i 2023/24. Pierwsze mecze transmitowane w ramach nowego porozumienia będzie można zobaczyć na antenach stacji już w sierpniu tego roku.

Eleven Sports transmituje mecze Serie A TIM od 2015 roku, czyli od początku swojej działalności w Polsce. Dzięki nowej umowie widzowie stacji nadal będą mogli oglądać rywalizację takich potęg futbolu jak Juventus FC, Inter Mediolan, SSC Napoli, AC Milan, AS Roma czy Atalanta Bergamo, a także kibicować słynnym gwiazdom futbolu. Do najbardziej znanych zawodników występujących w lidze włoskiej należą między innymi Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Zlatan Ibrahimović, Lorenzo Insignie i Ciro Immobile. Ważną rolę odgrywają w niej także Polacy z Piotrem Zielińskim, Wojciechem Szczęsnym i Bartoszem Bereszyńskim na czele.

Transmisje meczów ligi włoskiej zajmują bardzo ważne miejsce na naszych antenach od samego początku obecności ELEVEN SPORTS w Polsce. Najwyższy poziom sportowy i obecność wielu reprezentantów Polski stawia Serie A TIM w czołówce najchętniej oglądanych rozgrywek w naszym kraju, dlatego cieszymy się, że będziemy je relacjonować fanom calcio przez kolejne trzy lata – powiedział Krzysztof Świergiel, CEO oraz członek zarządu Eleven Sports w Polsce.

Eleven Sports, oprócz transmisji meczów Serie A TIM, ma w swojej ofercie również magazyny poświęcone lidze włoskiej oraz programy studyjne takie jak „Eleven Gol Live”, „Eleven Gol” oraz studia meczowe, w których omawiane są najnowsze wydarzenia na boiskach.

Umowa została zawarta za pośrednictwem firmy Infront, wyłącznego partnera Serie A w zakresie sprzedaży praw medialnych.

Kanały Eleven Sports dostępne są na platformach satelitarnych, IPTV i w sieciach kablowych, a także w usłudze internetowej Eleven Sports (elevensports.pl), w ofercie Ipla i w ramach usługi Canal+ online. Właścicielem 99,99% udziałów w Eleven Sports Network jest Cyfrowy Polsat. Nadawca w ostatnich miesiącach pozyskał również prawa m.in. do szwedzkiej ligi żużlowej oraz hiszpańskiej ligi LaLiga Santander.