fot.: Superstacja

Borowicz, Kajdasz i Korol w Polsat News. Wcześniej były związane z Superstacją

Do ekipy Polsat News dołączyły reporterki wcześniej związane z telewizją Superstacja. Ada Borowicz, Katarzyna Kajdasz i Weronika Korol przygotowują materiały dla głównej anteny informacyjnej Telewizji Polsat. Z naszych nieoficjalnych informacji wyniki, że dziennikarki są na okresie próbnym, wspomagając redakcję w okresie wakacyjnym.

Adrianna Borowicz była związana z Superstacją od 2020 roku. Przygotowywała reportaże, a także prowadziła programy, m.in. „SuperNews” i „SuperTemat. Sensacje i skandale”. Wcześniej pracowała w Telewizji Polskiej. 28 czerwca wyemitowano w magazynie „Godziny szczytu” reportaż dziennikarki dotyczący pożaru wysypiska śmieci w Przysiece Polskiej. Już wcześniej, w grudniu 2020 roku, widzowie Polsat News mogli obejrzeć w programie „Raport” relację Adrianny Borowicz ze szpitala zakaźnego.

Z informacji portalu tvpolsat.info wynika, że do ekipy Polsat News dołączyły także Katarzyna Kajdasz i Weronika Korol. Kajdasz przez kilkanaście lat była związana z Radiem Eska. Jej relacje pojawiały się również w serwisie informacyjnym Nowa TV – „24 godziny”. W 2020 roku rozpoczęła współpracę z Superstacją. Korol była związaną z Superstacją od kilku lat. Początkowo była tam reporterką, a później również prezenterką – w 2019 roku zadebiutowała w roli prowadzącej „Raport”. Wcześniej pracowała m.in. w TVP3 Gdańsk oraz redakcji programu „24 godziny” w Nowa TV.

Wydarzenia 24 w strukturze Polsat News

18 czerwca telewizja Superstacja zakończyła nadawanie regularnego programu na żywo. Dwa dni później wyemitowano ostatnie premierowe programy – prognozę pogodę i „EkoPogodę”. We wrześniu ma ruszyć kanał Wydarzenia 24, który będzie emitował serwisy informacyjne. Nowa stacja znajdzie się w strukturach Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, będzie tworzony przez redakcję Polsat News.