Jest zgoda UOKiK, Cellnex Poland przejmuje Polkomtel Infrastruktura

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodano, że transakcja może wzmocnić konkurencyjność sektora infrastruktury używanej przez operatorów sieci komórkowej.

Jak czytamy w środowej informacji Urzędu, prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura – przedsiębiorcy są właścicielami infrastruktury używanej przez operatorów sieci komórkowej.

„Przeprowadzone postępowanie wykazało, że pomimo znaczących udziałów rynkowych uczestników koncentracji, nie dojdzie do ograniczenia konkurencji, zaś transakcja może wzmocnić konkurencyjność sektora” – wskazał UOKiK.

„Korzystny wpływ”

Cytowany w informacji prezes UOKiK zaznaczył, że w prawie antymonopolowym domniemywa się, że przedsiębiorca posiada pozycję dominującą, jeśli jego udział w danym rynku przekracza 40 proc.

– Każdy przypadek należy jednak analizować indywidualnie. W sprawie Cellnex Polska – Polkomtel Infrastruktura, pomimo znacznego przekroczenia progu 40 proc. przez przedsiębiorców, koncentracja nie ograniczy konkurencji – wyjaśnił Chróstny.

Według niego wejście na rynek podmiotu nie związanego z żadną siecią komórkową, udostępniającego infrastrukturę na rynkowych zasadach, „powinno korzystnie wpłynąć na konkurencję pomiędzy operatorami”.

Źródło: polsatnews.pl