Finał Ligi Europy UEFA w Polsat Sport Premium 1

W środę 26 maja na Polsat Plus Arena w Gdańsku rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy UEFA. To drugi raz w historii, gdy wydarzenie tej rangi odbywa się w Polsce. Transmisja meczu oraz rozbudowane studio publicystyczne z wyjątkowymi materiałami reporterskimi oraz wywiadami dostępne będą od godziny 18:00 w kanale Polsat Sport Premium 1.

W meczu finałowym Ligi Europy UEFA w sezonie 2020/2021 hiszpański Villarreal C.F. zagra z angielskim Manchesterem United F.C. Będzie to pierwsze wydarzenie sportowe na stadionie w Gdańsku od momentu nadania mu oficjalnej nazwy Polsat Plus Arena.

„Drużyny takie, jak Villarreal i Manchester United nie przyjeżdżają do Polski co tydzień, wiec już sam ten fakt czyni tegoroczny finał Ligi Europy UEFA wyjątkowym. To, że UEFA właśnie nam powierzyła wyprodukowanie sygnału telewizyjnego z tego meczu jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Odczytujemy to też jako dowód wielkiego zaufania, jakim UEFA darzy Telewizję Polsat, a więc swojego wieloletniego i niezawodnego partnera. Dołożymy wszelkich starań, aby od strony realizacji telewizyjnej był to prawdziwy majstersztyk. Bardzo cieszy nas również to, że wydarzenie takiego kalibru zainauguruje współpracę Grupy Polsat z przepięknym stadionem w Gdańsku, a na trybunach zasiądą kibice.” – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat

Wyprodukowany przez Telewizję Polsat sygnał z finału Ligi Europy UEFA trafi do blisko stu krajów na całym świecie. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji jeden mecz realizowany będzie przez trzy wozy transmisyjne, w tym jeden pracujący w technologii obrazu Ultra HD HDR i dźwięku Dolby ATMOS. Wokół boiska rozstawionych zostało 30 kamer, a zespół zaangażowany bezpośrednio w realizację telewizyjną liczy aż 150 osób, czyli trzy razy więcej niż przy typowej transmisji piłkarskiej.
Także przedmeczowe i pomeczowe studia rozmachem realizacyjnym nie będą ustępować produkcji ze stadionu. Przygotowania do tych programów ruszyły na kilka dni przed transmisją, która w Polsacie Sport Premium 1 rozpocznie się 26 maja o godzinie 18:00. Gośćmi Przemysława Iwańczyka będą
były selekcjoner Jerzy Engel, byli reprezentanci Polski Dariusz Dziekanowski i Artur Wichniarek oraz dziennikarze Roman Kołtoń i Hirek Wrona. Program wyjdzie poza ramy tego wszystkiego, do czego widzowie kanałów Polsat Sport Premium zdążyli się już przyzwyczaić przy transmisjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Oprócz trójwymiarowych analiz taktycznych, rozbudowanych dyskusji okołomeczowych oraz zestawień i ciekawostek, w transmisji znajdą się łączenia z dziennikarzami i ekspertami z krajów skąd pochodzą finaliści. Nie zabraknie też rozmów i wywiadów z najważniejszymi osobami europejskiego futbolu obecnymi na meczu w Gdańsku. Kamery Polsatu Sport Premium zajrzą wszędzie tam, gdzie żaden kibic nie ma wstępu.
Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku to drugie takie wydarzenie organizowane w Polsce. Po raz pierwszy mecz tej rangi odbył się w 2015 roku w Warszawie, a Sevilla F.C z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała Dnipro Dnipropietrowsk. Finał w Gdańsku pierwotnie miał odbyć się w 2020 roku, ale ze względu na pandemię, UEFA zmieniła format oraz miejsce rozgrywania końcowej części rozgrywek.