Polsat pokaże koncert z Jasnej Góry

3 maja o 20:00 Polsat pokaże koncert z Jasnej Góry.

„Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” – Koncert na Jasnej Górze” zostanie zaprezentowany 3 maja na antenie Telewizji Polsat. Data i miejsce nie są przypadkowe, bowiem 3 maja kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Święto 3 Maja wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Data nawiązuje również do ważnych wydarzeń z historii Polski: ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy też wybuchu III Powstania Śląskiego w 1921 r., którego efektem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Uroczysty i podniosły charakter tego wydarzenia wynika też z faktu, iż ten wyjątkowy koncert będzie podziękowaniem Maryi za Jej opiekę na nami podczas trudnego czasu izolacji i walki z koronawirusem a także prośbą o dalszą opiekę w czasach pandemii.

W koncercie wezmą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które deklarują swoje przywiązanie do wiary i tradycji. Będą to m.in.: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni, Cleo. Artystom będzie towarzyszyć Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Kierownikiem muzycznym koncertu będzie Marcin Pospieszalski – wybitny kompozytor, muzyk od dzieciństwa związany z Jasną Górą, mieszkaniec Częstochowy.