fot.: Polsat

Liga Mistrzów UEFA przez trzy kolejne sezony w Grupie Polsat

Telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony, w latach 2021-2024, najważniejszych europejskich klubowych rozgrywek piłkarskich - Ligi Mistrzów UEFA. Prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania w Polsce - w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu.

Każdy sezon to 138 meczów Ligi Mistrzów UEFA. Telewizja Polsat nabyła również prawa do pokazywania meczów otwierających coroczny sezon pucharowy w Europie, czyli meczów o Superpuchar UEFA – rywalizacji zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Łącznie przez trzy lata to ponad 400 spotkań najlepszych klubów w Europie dla polskich widzów w kanałach Polsatu. Ponadto stacja pokazywać będzie Młodzieżową Ligę Mistrzów UEFA.

Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Trzy kolejne sezony oznaczają, że Liga Mistrzów w kanałach Polsatu to razem już 15 lat najlepszej europejskiej piłki w domach polskich kibiców. Po raz pierwszy Liga Mistrzów była pokazywana na antenach Polsatu w latach 2000/2001, a obecnie nadawany sezon – 2020/2021 jest już dwunastym w historii stacji.

Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku – co istotne na wiele miesięcy – miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

W latach 2018-2021 Ligę Mistrzów UEFA i Ligę Europy UEFA można oglądać na antenach Polsat Sport Premium. Przez kolejne sezony Ligę Europy i nowe rozgrywki Europa Conference League pokazywać będzie NENT Group, właściciel serwisu stremingowego Viaplay.